10,55 TL
Standart Teslimat : 01 Haziran - 04 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Tanrı Öldü Kitap Açıklaması

 


Bu konuya eğilen kitapların en eğlencelisi." - The Believer
"Ron Currie, Jr. okuru yeteneğiyle şaşırtıyor." - The New York Times
"Currie, metni saran hüznü uçuk kaçık icatlarla süslemiş." - The Guardian

Çağdaş edebiyatın özgün seslerinden Ron Currie, Jr.'dan Nietschze'nin çığlığını kurguya taşıyan, düşündürücü bir yapıt: Tanrı Öldü.
Geçmiş ve geleceği birbirine bağlayan ironi yüklü öykülerden oluşan roman Tanrı Öldü, tuhaf bir mizansenden tanıdık resimler yansıtıyor. Palahniuk, Vonnegut ve Carver'la kıyaslanan Ron Currie Junior, Tanrı Öldü'de insan kılığındayken can veren tanrıdan yoksun kalmış bir dünyanın dünü ve bugününü kurguluyor.
Ron Currie, Jr.'ın tanrısı, insanlık acıları karşısında duyarlı fakat çaresiz. İnsanın zaaflarına endekslenmiş bu esprili anlatı, varoluşun keskin çaresizliği içinde bir yalnızlık ekseninde dönüyor. Konuşan köpeklerden savaşan insanlara, çocuklarına tapanlardan anlamsız varlıklarının yarattığı sancıları kendilerine ve birbirlerine doğrulttukları namlularla dindirmeye çalışanlara uzanan öykülerle yapılandırılmış bu roman, medeni dünyanın karanlıklarını kara bir mizah eşliğinde gözler önüne seriyor.
Kaos, sürüyor.Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siren Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.08.2011

tanrı öldü

büyük bi rehavete girdiğim tatilde tadıma tat katmak için çok derinlere götürmeyecek ama çok da yüzeyde kalmayacak bir kitap bulayımda yazıma iyice can gelsin derken büyük bir hevesle aldım bu kitabı.beklentimden mi kaynaklı bilemedim ama açıkcası pek beğenmedim:) bitirdikten sonra yahu bir kaç sayfa daha olmalı böyle bitmez yahu!çıkarken birşey düşürdüm gibi geldi acaba son sayfalar mıydı ki diyebildim açıkcası.
iyi okumalar:)

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.