22,75 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sylvia Plath'ın Şairliğinin İntiharı Bağlamında Analiz Kitap Açıklaması

 


Sanat ve Bilim Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü'nden Mezun Olmak İçin Gerekli Koşulları Kısmen Karşılamak Amacıyla Teslim Edilmiş Bir TezUmarım böylesine emsalsiz ve belirgin bir konuda, şiirlerini ölüm kavramını derinden algılayarak yazmış ve intiharında da sanatındaki kadar başarılı olmuş bir kadının analizini yapabilme konusunda başarısız olmam.· Gizdökümcü tür nedir ve Sylvia Plath'ın şairliği bu türe ne kadar aittir?· İntiharla sanatsal yaratı arasındaki ilişki; Sylvia Plath şiirlerini ve ölümünü nasıl yaratır?· Kadınların şiirlerinin ortak yönlerini ve kısıtlamaları barındırma ölçüsü· Plath'ın düzyazılarıyla şiirleri arasındaki temel farklar; kurgusal metinleriyle dizeleri arasında bazı karşılaştırmalar· Önceki bölümlerin çıkarımları ışığında, S. Plath'ın bazı şiirlerinin kronolojik bir analiziSayfa Sayısı: 72

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.04.2019

Kürk Mantolu Madonna

Sabahattin Ali, kadın ve erkek arasındaki duyguları etkili bir şekilde anlatmıştır.Aşkın sadece bir tutku olmadığını,çok yoğun aynı zamanda saf olduğunu, zaman ve mekan değişikliğinin bu duyguyu değiştirmediğini yalın bir dil ile okuyucuya aktarmaktadır.

19.03.2009

Çok değerli bir kitap!

Sylvia Plath´ın şiirleri ve ölümü arasında ki ilişki çok güzel aktarılmış. Gerçekten emsalsiz ve belirgin bir konu üstünde yapılmış güzel bir analiz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.