32,5 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Suzan Samancı'nın Öyküleri Üzerine Bir Deneme Kitap Açıklaması

 

Son dönemin önemli öykü ve roman yazarlarından olan Suzan Samancı, öykülerinde “renk”, “koku”, “ses”, “korku” gibi imgeleri ustalıkla kullanıyor. Onun öyküleri gerçekliğin estetiği, yaratıcılığın ve dilin ustalığıdır. Her öyküsünde bir imgenin öncülüğünde, insan özgürlüğü ve yaşamsal özlemleri anlatılırken, yerel motifleri evrenselliğe taşıyor.

Yaşar Kemal’den sonra siyasi atmosferi, köklü ve renkli gelenekleri edebiyat kaygısını unutmadan öyküleştiren en yetenekli ve özgün yazar olduğunu düşünüyorum. Önemli eleştirmenlerimizden dilbilimci Necmiye Alpay da “Her durumda Suzan Samancı ülkemizde korkarım henüz hiç incelenmemiş olan ikidilliliğin o artırıcı, büyük verimlerinden biri; yazarlıkları birbirine hiç benzemese de, Yaşar Kemal ve daha niceleri gibi.” diyor.

Ülkemizde toplumsal olaylara duyarlılık gösteren, elini havaya kaldırarak ‘Hey! Buradayım!’, diyebilen bir cesaretin simgesidir, Suzan Samancı.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.