4/5 - 12 Kişi Yorum Yap, Kazan!
11,2 TL
16,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 Ağustos - 29 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"İnsan gençliğini aşka vermezse, gençlik ne işe yarar?"
"Ama kaybeden sonunda siz olmuşsunuz."
"Kayıp mı? Kaç kişi böylesine sevebilmiştir dünyada?"
"Ama bir kucak korla kalan siz olmuşsunuz."
"İyi ya boş değildi kucağım."
"Ama yandınız, kül oldunuz."
"Ama vardım, kül bunun kanıtı."

12 Eylül'ün gölgesinde boğulan bir aşk hikâyesi... Yaşamın kıyısında seyirci olmaktan öteye gidememiş bir erkek... Birbirinin ışığıyla kamaşan iki ayna arasında parçalanan bir kadın... Başkasının gözünde nasıl göründüğünü, iki günlük üzerinden anlatan deneysel bir çalışma. Modern zamanların karmaşık insanlık halleri Ayfer Tunç'un usta kaleminden unutulmaz bir edebiyat şölenine dönüşüyor.

Suzan Defter, daha önce öykülerinden biri olduğu Taş-Kâğıt-Makas'tan azat olmuş, tek başınalığı hak etmiş bir eser.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 146

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%90,9
%9,1
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

21.05.2019

Çok başarılı

Yazar Ayfer Tunç ile tanışma kitabım oldu "Suzan Defter".İki farklı günlük. Birbirine paralel ilerleyen, ama bir gün kesişen iki günlük. Biri avukat Ekmel beye ait. Sevgisiz evliliği bitmiş, sonrasında da kendini bir saman çöpü gibi değersiz hissetmeye başlamıştır. Ama yine de "yaşamak her şeye rağmen bir iz bırakmaktır yeryüzünde" düşüncesiyle hayatta olduğuna dair bıraktığı izleri aramaktadır, günlüğüne de bunun için başlar. Yolları Derya hanım ile kesişir. Derya da kocası tarafından yıllar önce terk edilmiştir. Kendisini Ekmel beye Suzan olarak tanıtır ama. Suzan kimdir peki? Çocukluk arkadaşı, abisinin eski aşkı..İlginç şekilde hem abisi ile aralarını yapmış hem de çok kıskanmıştır Suzan'ı. Ekmel beye "Suzan" olarak anlattığı anılarda hem hayatını sorgular, hem de Suzan' a karşı duyduğu vicdani yükten kurtulmaya çalışır Derya.... Kurgu olarak çok ilginç, çok hızlı akan, çok etkileyici bir kitap. Muhteşem psikolojik çözümlemeler var, birkaç kısa cümleye sığdırılmış. Tanıdığıma çok sevindiğim bir yazar oldu Ayfer Tunç..

17.05.2019

Aşk iki kişiliktir.

15 yıla yayılan bir aşkın hazin sonu ve aşkı tatmadan yaşanan bir evliliğin ardından iki ayrı kahramanın duygu yüklü paylaşımları.Biri aşkta yanıp küle dönerken diğeri saman gibi yaşanan bir hayatın güncesi.

14.12.2018

Güzel

Çok hoş bir anlarımı var Ayfer Tunç ‘un. Yazarla yeni tanıştım çok hüzünlü güzel bir romandı

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız