27,3 TL
Standart Teslimat : 10 Ağustos - 13 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sus Barbatus! Kitap Açıklaması

 

979 kışı. Ülkenin kuzeydoğusu kara teslim olmuştur. Ç. ilçesinin bir köyünde yaşayan Kenan ile hamile karısı Zeynep için yaşam çok zordur. Neredeyse yiyecek lokma bile bulamayan genç çift, her şeye rağmen direnmekte, birbirlerine duydukları sevgi sayesinde bütün güçlükleri aşacaklarına inanmaktadırlar. Bir avcı kahvesindeki sohbete kulak misafiri olan Kenan büyük bir domuz avlarsa, yabancılara hizmet veren otellere, restoranlara domuzu satıp çok para kazanacağına ikna olmuştur. Korkunç hava koşullarına aldırmadan ormana gider ve çok iri bir domuz vurur. “Sus Barbatus” türü bir domuzdur bu. Ancak o kar kıyamette domuzu köye götürmesi imkânsızdır. Kenan’ı donmaktan kurtaran, ormandaki sığınaklarda saklanan solcu gençler olur.

Bu arada köyün solcu gençlerinden Faruk, jandarmayla girdiği çatışmada ağır yaralı olarak yakalanır. Jandarma komutanı onu konuşturabilmek için ilçeye, tedavi olabileceği bir sağlık ocağına göndermeye karar verir. Ancak bir atın çektiği kızakla yapılacak olan bu yolculuk çok risklidir.

Faruk Duman dondurucu kışı, domuzuyla, kurduyla, kartalıyla acımasız doğayı ve yaşam döngüsünü masalsı bir dille anlatıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

27.11.2020

tavsiye üzerine aldım

arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım tüm sanal kitap satış fiyatlarına baktım çoğunda bitmişti olan yerlede de pahalıydı en uygunu idefix olduğu için burdan aldım severek okuyacağıma inanıyorum

18.09.2020

Yiten zamanların öyküsü...

Altı ay ara ile iki kez okudum, Aynur'un, Faruk'un, Kenan'ın, Zeynep'in, Aysel'in, Köy Öğretmeni Mustafa'nın, Gülşen'in ve hepsinin tanığı Sus Barbatus!'un soluk kesici öykülerini... Çünkü, çocukta olsam ben de o yılların tanığıydım.... Gülşen'in yerine o yükün altına girmek isterdim... Aysel'le saatlerce sohbet etmek...  Kenan'a yardım edebilmek... Sürükleyici, her satırı yaşanmışlık, müthiş bir tabiat tasviri ve nefis bir anlatım dili... Alın okuyun; bir daha okuyacaksınız... Çünkü Aynur'u, Kenan'ı, Hayat Kadını Aysel'i ve diğerlerini, elbette Sus Barbatus'u özleyeceksiniz... Teşekkürler Faruk Duman.

28.02.2020

Hayatımıza hoş geldin Sus Barbatus

Sus Barbatus'un herkese rahatlıkla önerebileceğim ve insanların üzerinde çokça konuşacağı ve tartışacağını düşündüğüm çok güzel bir roman olduğunu iddia ediyorum.Okuyun göreceksiniz...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.