4/5 - 4 Kişi Yorum Yap
18,5 TL
25,0 TL %26
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 10 Mayıs - 15 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Sürgün ve Krallık Kitap Açıklaması


Jean-Paul Sartre, Albert Camus'nün ölümünden sonra şunları yazmıştı: "Uzun süre düşünmeden seçimini yapmayan, bir kez seçince de buna bağlı kalan ender insanlardandı... Camus'nün insancılığında, ansızın bastıran ölüme karşı insanca bir davranış varsa; mutluluk yolunda giriştiği o gururlu, katıksız araştırma, insana bu denli aykırı gelen ölüme dayanıyor, ölümle besleniyorsa; Camus'nün yapıtını da, bu yapıttan ayrı düşünülemeyecek yaşamını da, varlığın her anını ölümün elinden kapan bir insanın katıksız, başarılı denemesi olarak görebiliriz. Kırk dört yaşında, 1957 Nobel Ödülünü alan Albert Camus (1913-1960) "Sürgün ve Krallık"ta yer alan altı öyküde, acıma, güçsüzlük, iyilik, kötülük gibi temel insani durumları, insanın davranışlarını güdülendiren "kurban" ve "cellat" ikilemini ele alıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 142

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 107

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar
%50
%25
%25
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.01.2014

...

Camus´nün birçok kitabının aksine doktrinden yoksundu. Ne egzistanyelizmine, ne ÿ"saçma ekolüÿ"ne rastlanılıyor. Öykülerin her biri yetkinsiz ve havada kalmış.

19.06.2013

Camus ve öykü

Büyük bir Camus hayranı olarak şunu söyleyebilirim ki Camus çok büyük bir romancıdır fakat öyküleri için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Ben bu kitap yerine Yabancı, Düşüş, Veba gibi romanlarını tavsiye ederim...

19.06.2013

Camus ve hikaye

Camus´un büyük bir hayranı olmama rağmen şunu içtenlikle söyleyebilirim ki Camus çok büyük bir romancıdır fakat hikayecilik ayrı bir şeydir. Bence hikayeleri ancak normal sayılabilecek seviyededir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.