Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Yeryüzünün, en önemli ve en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, MÖ. 479 yılında Isparta Kra-lı Pasvanias’tan beri, sultanların ve büyük kumandanların fetih rüyalarının geçtiği baş mekandı.
Bindokuzyüzotuziki senedir gerçekleşmeyen bu büyük rüyayı, tarihler 1453’ü gösterdiğinde, ar-tık genç bir kumandan görmekteydi. Üstelik, onun uğruna canını hiçe sayacağı Peygamberler Pey-gamberi (asm.), İstanbul’un bir gün mutlaka feth olunacağını müjdelemiş; İstanbul’u feth edecek kumandan ve askerleri de, büyük bir şeref ile yâd etmişti.
21 yaşındaki Sultan Mehmet Han için, önünde sıralanan surları aşmak ve müjdelenen fethi ger-çekleştirmek, bir rüyadan çok daha fazlasını ifade ediyordu: Ya o İstanbul’u alacaktı, ya da İstanbul onu!
Bu kitapta, II. Mehmet’i, Fatih yapan serüven, onun doğumundan itibaren ele alındı. Fethe giden yolda, Fatih’in eğitimine, kişiliğine, dehasına dair çarpıcı gerçekler anlatıldı.
Fethin, hazırlıklarından, maddî ve manevî mimarlarından, fetih sırasında yaşanan olaylardan bahsedildi. Ve cilt cilt kitaplara ancak sığabilecek bu büyük olay, rahatça anlayabileceğiniz bir dille özetlendi...Sayfa Sayısı: 364

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Zafer Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız