20,4 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sula Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

 

Edebiyat tarihine armağan ettiği ölümsüz karakterler ve çarpıcı kurgularla dünya edebiyatının önde gelen isimlerinden, Nobel ve Pulitzer ödüllü yazar Toni Morrison ırk ve cinsiyet ayrımcılığını görünür kılan romanlarıyla okurların belleğinde eşsiz bir yer edinmiştir.  
 
Kadın olmanın kuşatılmışlığını birlikte, yoksulluk ve yoksunluk içinde büyürken öğrenen iki kız arkadaş üzerinden suçu dahi paylaşmanın, aşkın ve ihanetin çarpıcı hikâyesi Morrison’un şiirsel dilinde hayat buluyor. Toplumsal normları kabullenişle, kendini bulma ve özgürleşme çabasının çelişkisi dönemin  çetin atmosferinde gitgide çözümsüz bir hal alırken, farklı olana karşı duyulan korkunun birleştirici gücü Morrison’un usta kalemiyle gözler önüne seriliyor. 
 
Güvendikçe yara almanın, sahiplenişin yarattığı esaret korkusunun, yaralara ama en çok da yaralayanlara duyulan özlemin, bütün olma, tamamlanma arayışının  ve her şeye rağmen ayakta kalmanın; kadın olmanın incelikli hikâyesi: Sula.

 

Editör: Bilge Sancı
Kapak Tasarımı: Gülay Tunç
 
 
 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.09.2020

Akıcı

Diğer kitaplarından daha az beğensem de diliyle konusuyla olguları ele alış biçimiyle aralıklı yormayan anlatımıyla akıcı . Mutlaka okuyunuz.

06.11.2019

Mükemmel

Hem siyah hem de kadın olmayı mükemmel anlatan bir roman. Birini gerçekten tanımanın, aile olmanın, bir şeyler paylaşmanın basit milyonlarca şeyden oluştuğunu, o basit ve milyonlarca şeyin aslında insanın tüm yaşantısı olduğunu çok iyi anlatıyor Toni Morrison.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.