Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

Spor günümüzde, insanların boş zamanlarını değerlendirmekve eğlenmek amacıyla yaptıkları bir aktivite özelliğinin ötesine ulaşarak, geniş kitlelere hitap eden ve ekonomik boyutuyla hayal edilemez bir noktaya ulaşan bir olgu olmuştur. Bu durum sporun yönetiminin akılcı ve bilimsel bir şekilde yapılmasını, spor kurum ve organizasyonlarının etkili ve verimli çalışabilmesini, modern yönetimin ilke ve fonksiyonlarının bilinçli ve maharetli bir biçimde spor yönetimine uygulanmasını zorunlu kılmıştır. Bu anlamda spora yön veren ve modern anlamda spor yönetiminin gerçekleşmesini sağlayan spor yöneticilerinin vizyonu, teknik bilgi ve becerileri, deneyimi, doğru karar verme yeteneği, strateji oluşturma ve eyleme dönüştürebilme özelliği, insan ilişkileri ve yönetimsel davranışları önem kazanmıştır. Spor yöneticilerinin yönetimsel davranışları, başında bulunduğu spor örgütünün kültürünü, değerlerini, sporcu performansını etkilemekte, spor örgütlerinin başarılı olmasını sağlamaktadır.
Çalışmanın amacı, spor yöneticilerinin yönetimsel davranışlarının sporcu performansını ne derece etkilediğini belirlemektir.

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız