4/5 - 10 Kişi Yorum Yap, Kazan!
14,6 TL
20,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 23 - 25 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Spinoza’nın bu kadar güzel anlatıldığı bir kitap okumamıştım.”

-Dr. Saffet Murat Tura, Psikiyatrist-

 

“Bu kitap, hüzne âşık bir iklimde sevinci yüceltiyor. Sevinci çoğaltmak için muhakkak okumamız, üzerine düşünmemiz gereken bir kitap...”

-Doç. Dr. SelçukŞirin, Eğitim Uzmanı-Psikolog-

 

“Çetin Balanuye, Spinoza’nın Sevinci Nereden Geliyor?’da, hüzünlere hapsedildiğimiz bir dünyada, Spinoza’nın rehberliğinde hakiki bir sevinci nasıl yaratabileceğimizi, ‘sevince dönüşme’yi nasıl başarabileceğimizi sorguluyor.”

-Dr. Eylem Canaslan, Felsefeci-

 

“Sık sık kedere battığımız şu zamanda okunacak kitap; sevince dönüşmenin mümkün olduğunu anlatıyor. Hem de ne güzel anlatıyor...”

-Prof. Dr. Haluk Şahin, Gazeteci-Yazar-

 

“Çetin Balanuye, felsefenin çetin meselelerini günlük dille, sokaktaki insana anlatmaktadır. Mutluluk kaygısı olan her bireyin okuması gereken mükemmel bir kitap.”

-Prof. Dr. Yasin Ceylan, Felsefeci-

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%70
%20
%0
%0
%10
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

21.05.2019

Sevince Dönüşmek Mümkün mü?

Çetin Balanuye'nin bu kitabı bence bir baş ucu kitabı niteliğinde. Kedere düştüğümüz zamanlarda, sevince dönüşmenin nasıl mümkün olacağının ip ucunu bize Spinoza'nın yardımıyla veriyor. Okuyalım ve sevince dönüşelim.

26.03.2019

Spinoza. Sevinçle!

Neden varoluşumuzu dışa vuran düşüncelere ilgi göstermeyiz? Neden varoluşumuzu dışa vuran düşüncelere ilgi göstermeliyiz? İnsanın farklı duygulanışları kavraması ve anlaması meselesine neden yönelmeyiz? İnsanın farklı duygulanışları kavraması ve anlaması meselesine neden yönelmeliyiz?İşte Spinoza'nın sevincine ortak olabilmenin en büyük erdemlerinden biri, yukardaki soruların yönelttiği durumlara göre olacağımız hallerdir. Sevinci yahut kederi seçmemizin yolu, Spinoza'nın deyimiyle "özgür irade" ile olmasa da, her şeye içkin olan düşünceye doğru yol almamızın sevinçli patikalarına ulaşmamız aşikar.. Spinoza... Sevinçle!

06.03.2017

Yaşama Sevinçli ve Politik Bir Müdahale

Bu kitapla ilgili ilk sözüm şudur: Kesinlikle okunması gerektiğini düşünüyorum. Bir taraftan sahiden felsefe yapıyor ve yapmayı öğretiyor, diğer taraftan insana dört dörtlük bir terapi uyguluyor. Fazlaca kılişe görünmekten korkmasam bu kitabın yaşamımı değiştirdiğini söylerdim zaten politik gücü de buradan geliyor. Aslında şimdi fark ettim ki kitap kendi hakkında konuşturmuyor. Bir an önce edinin, edindirin. İyi okumalar...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız