0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
14,0 TL
20,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Nisan - 24 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Sözlü Gelenek ve Anlatımlar - 1 - Maniler Kitap Açıklaması

Somut Olmayan Kültürel Miras çalışmalarının temel anlayışında, toplumsal tarihin bütün anıtsal değerleri, inanç ve sosyal ilişkiler çeşitliliği yanında, tarihsel ve kültürel zenginliği oluşturan, geliştiren mahalli zenginliği, toplumsal hayatın tarihsel yasalarını oluşturan gelenkleri, müzik, eğlence, beslenme, giyim kuşam, fil-edebiyat, halk oyunları ve yöresel mekan kültürlerini temel almak, bunları bilimsel yöntemlerle yeniden değerlendirip yerelden ulusa ve evrensele kazandırmak yolunda bireysel ve kurumsal çabalar sarf etmek gelmektedir.

Bu bakımdan elinizdeki eser gerçekleştirilen sistemli çalışmalar akabinde Denizli yöresine ait mani'lerin derlenip toparlanmasından oluşmaktadır. Çalışma ile Denizli ilinin kültürel zenginliğinin günümüz ve gelecek nesillere aktarımı konusunda üstün bir çaba sarfedilmiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.