Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Sözcükler Kitap Açıklaması

 


Jean-Paul Sartre'ın ünlü yapıtı Sözcükler, Türkiye'de ilk kez Bertan Onaran'ın bu çevirisiyle Şubat 1965'te De Yayınevi tarafından yayımlandı. İkinci basımı da gene aynı yayınevince 1969'da yapıldı. Türk okurları böylece Sartre'ı ve Sözcükler'i tanımış oldu. ..."Okumanın" ve "yazmanın" yeniden gündeme geldiği bugünlerde, yirmi yıl önceki okurlar gibi, günümüzün okurlarının da Sözcükler'i büyük tatlar alarak okuyacaklarına inanıyoruz.Sayfa Sayısı: 150


Dili: Türkçe
Yayınevi: Payel

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.10.2007

Ciddi bir kitap

Sartre, çocukluğunu bu kitapta anlatsa da bir çocuk romanı değildir. Ciddi bir romandır, çocukluğunu, aile yapısını ve okuduğu kitapları çocuk gözüyle eleştrip sonuçlar çıkarmaktadır.
Bu ilk süzgeçtir ikinci süzgeç ise romanını bitiren yazar Sartre bir filozof gözüyle ikinci kez çocukluğunu süzmektedir. Sartre, bu kitabında bize bir çok kazandırmıştır hem felsefi olarak hem de çocuk gözüyle dünyaya bakış açısından.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.