9,75 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Soylu Yaratılış Kitap Açıklaması

 

Kutsal Kitap farklı çağlarda farklı kişiler tarafından kaleme alınmış, hatta farklı yerlere, zaman zaman da farklı toplumlara doğrudan hitap etmiştir. Ama Kutsal Kitap'ı iki kapak arasında toplayan, o muhteşem konu bütünlüğüdür. Bu da Tanrı'nın yarattığı insanını yalnız bırakmamasından, tarihin içine girmesinden, kısacası Tanrı esininin bu kitabı oluşturmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Kutsal Kitap kutsaldır, yani diğer bütün kitaplardan kendini farklı kılmaktadır.

Dr. Pratt, Tanrı'nın sureti olarak yaratılan insanın aslında esas yaratılış amacı itibari ile insanı kamil olduğunu, soylu yaratılış olduğunu Kutsal Yazılar'ın ışığında dile getirmektedir. İlk insan Adem'in günahı ile düşen ve asaletini iki paralık hale getiren insan, yine yaratan Tanrı'nın merhametinde, O'nun sözü Mesih İsa'da kendi esas yaradılış amacına geri dönmektedir.

Dr. Pratt’in çok net olarak kaleme aldığı bu eser, bana göre Tanrı'nın insana verdiği değeri anlatan ve Tanrı esini Kutsal Kitap'ın bu konu üzerindeki öğretilerini en iyi açıklayan kitaplardan biridir.

Rev. Turgay Üçal

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.