0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
34,83 TL
40,5 TL %14
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 04 - 06 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Kitap, yazarın uzun yıllar üniversitelerde lisans ve yüksek lisans düzeyinde verdiği Davranış Bilimleri ve Sosyal Psikoloji derslerinden edindiği tecrübeleri, öğrenci geribildirimlerini mesleki ve teorik birikimini yansıtmaktadır. Lisans düzeyindeki öğrenciler için temel ders kitabı, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için kaynak bir eser niteliğindeki kitap aynı zamanda sosyal psikoloji konularına ilgi duyanlar için de önemli bir kaynak olması amacıyla hazırlanmıştır.

Kitapta konular öğrencilerin kolayca anlayabileceği bir dille ele alınmıştır. Kitap ayrıca Batılı kavrayış tarzlarının yanında bizim kendi kültür ve medeniyetimizin zihinsel ve kültürel birikimini yansıtmak gibi bir temel amaç taşımaktadır. Kitabın bu toprakların "Sosyal Psikoloji"si olması için çaba gösterilmiştir. Kitabın bundan sonraki baskılarında söz konusu temel amaç sürekli korunacaktır. Kitaba bu son baskısında bu toplumların temel sorunlarından biri olduğunu düşündüğümüz "etki" altında kalma ve kolay "kanma" sorununu irdeleyen Sosyal Etki ve Uyma Davranışı adlı yeni bir bölüm eklenmiştir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
Sosyal Psikolojiye Giriş
Sosyal Psikolojide Kişilik ve Kişilik Kuramları
Benlik ve Benlik Kuramları
İnançlar ve Değerler
Tutumlar ve Davranışlar
İkna ve Tutum Değişimi
Saldırganlık ve Şiddetin Sosyal Psikolojisi
Sosyal Etki ve Uyma Davranışı
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız