195,0 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
Bu üründe kargo bedava!

Sosyal Bilimler Ansiklopedisi Kitap Açıklaması

 

(Tanıtım Bülteninden)


Sosyal Bilimler Ansiklopedisi, ilk kez 1985’te basıldığında bilim çevresinden ve öğrencilerden büyük ilgi gördü. 1996’da gözden geçirilmiş haliyle tekrar basıldı ve bir klasik olarak tanımlanmaya başlandı. Üçüncü baskıda köklü değişiklikler yapıldı. Maddelerin yarıdan fazlası ya yeni ya da yeniden yazıldı.


Alanında uzman ve uluslararası üne sahip kurul tarafından yazı- lan bu Ansiklopedi, sosyal bilimlerin temel sorunlarına küresel bir bakış açısıyla yaklaşmaktadır. Ansiklopedi’de yer alan yaklaşık 500 madde, alandaki birçok eski ve yeni terimi, önemli çalış- ma alanlarını ve araştırma yöntemlerini içermektedir. Yazarlar, yeni-evrimcilik ve rasyonel seçim teorisinden post-yapısalcılığa kadar tüm teorik tartışmaları gözden geçirip sosyal bilimlerle yolu kesişen tüm büyük sorulara cevap arıyorlar.


*Davranışlar üzerinde genlerin etkisi nedir?


*Bilinç ve bilişin mahiyeti nedir?


*Zenginlik ve yoksulluğun sebepleri nelerdir?


*Çatışma, savaş, devrim ve soykırımdan kaynaklanan şiddetin kökenleri nerede aranmalıdır?


Çeviri editörlüğünü Ahmet Kemal Bayram’ın yaptığı bu Ansik- lopedi, sosyal bilim alanında çağdaş akademik düşünceye ilgi duyan okuyucular için güvenilir bir başvuru kitabıdır.


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.