0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 168

Ebat : 16 x 24 cm

İlk Baskı Yılı : 2016

Baskı Sayısı : 1. Basım

(Tanıtım Bülteninden) Sosyal Bilimler Ansiklopedisi, ilk kez 1985’te basıldığında bilim çevresinden ve öğrencilerden büyük ilgi gördü. 199 ... Tamamını gör
94,9 TL
130,0 TL %27
ya da
Bu üründe kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

(Tanıtım Bülteninden)


Sosyal Bilimler Ansiklopedisi, ilk kez 1985’te basıldığında bilim çevresinden ve öğrencilerden büyük ilgi gördü. 1996’da gözden geçirilmiş haliyle tekrar basıldı ve bir klasik olarak tanımlanmaya başlandı. Üçüncü baskıda köklü değişiklikler yapıldı. Maddelerin yarıdan fazlası ya yeni ya da yeniden yazıldı.


Alanında uzman ve uluslararası üne sahip kurul tarafından yazı- lan bu Ansiklopedi, sosyal bilimlerin temel sorunlarına küresel bir bakış açısıyla yaklaşmaktadır. Ansiklopedi’de yer alan yaklaşık 500 madde, alandaki birçok eski ve yeni terimi, önemli çalış- ma alanlarını ve araştırma yöntemlerini içermektedir. Yazarlar, yeni-evrimcilik ve rasyonel seçim teorisinden post-yapısalcılığa kadar tüm teorik tartışmaları gözden geçirip sosyal bilimlerle yolu kesişen tüm büyük sorulara cevap arıyorlar.


*Davranışlar üzerinde genlerin etkisi nedir?


*Bilinç ve bilişin mahiyeti nedir?


*Zenginlik ve yoksulluğun sebepleri nelerdir?


*Çatışma, savaş, devrim ve soykırımdan kaynaklanan şiddetin kökenleri nerede aranmalıdır?


Çeviri editörlüğünü Ahmet Kemal Bayram’ın yaptığı bu Ansik- lopedi, sosyal bilim alanında çağdaş akademik düşünceye ilgi duyan okuyucular için güvenilir bir başvuru kitabıdır.


 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız