0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
156,0 TL
195,0 TL %20
Standart Teslimat : 26 Ocak - 29 Ocak
Bu üründe kargo bedava!

Sorularla Romatoloji Kitap Açıklaması

 

Hekimlerin mesleklerindeki gelişmeleri takip ederek öğrendikleri bilgileri pratik anlamda uygulamaları, çok önemlidir. Bu anlamda, tıp dünyasının asli kaynaklarından olan çeviri kitaplar her ne kadar hastalıkların patogenezi, tanısı ve tedavileri konusunda güncel bilgiler içermekte ise de çevirilerde metnin anlam karmaşası olmadan aslına uygun bir şekilde aktarılmasının oldukça zor bir iş olduğu, yadsınamaz. Aynı zorluğun romatoloji bilim dalı için de geçerli olduğunu da belirtmek gerekir. Bu düsturla adım attığımız bu yolda, metnin aslına uygun şekilde çevrilmesi adına azami dikkat ve özen gösterdiğimizi belirtmek isteriz.

Bilindiği üzere, romatoloji bilim dalı; göz hastalıkları, kardiyoloji, beyin cerrahisi, nöroloji, nefroloji, endokrinoloji, dermatoloji, enfeksiyon hastalıkları gibi pek çok ihtisas alanı ile ortak vaka konseyleri yapmaktadır. Bu anlamda, sadece romatologların değil aynı zamanda diğer ana ve yandallarda ki uzmanların da romatizmal hastalıklara hakim olması, hastaya bütünsel yaklaşımda meslektaşlarımızın elini güçlendirir.

Bu çalışmada; romatizmal hastalıkların epidemiyolojisi, patogenezi, klinik özellikleri, tanı, ayırıcı tanısı ve tedavi yöntemleri, soru-cevaplarla birlikte, yazarlar tarafından değerlendirilerek olabilecek en kısa, anlaşılır şekilde okuyucuya sunulmuştur. Daha iyi anlaşılması adına konu anlatımları; gerçek olgulara ait görseller, radyolojik görüntüler ve biyopsilerle elde edilmiş preparatlara ait resimlerle desteklenmiştir. Bu nedenledir ki çalışmamızın tıp fakültesi öğrencileri dahil pratisyen hekimlere, romatologlara, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, ortopedi ve travmatoloji asistanlarına, uzmanlarına ve diğer uzmanlık dallarındaki hekimlere faydalı olacağı kanaatindeyiz.

Çalışmamızın değerli meslektaşlarımızın klinik deneyim ve pratik uygulamalarına katkı sağlamasını dileriz.

Doç. Dr. Adem Küçük
İç Hastalıkları ve Romatoloji Uzmanı

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.