0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
24,0 TL
30,0 TL %20
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sorularla Kalite Kitap Açıklaması

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi (KYS), her tür yönetim sisteminin ve yönetim modelinin temelini oluşturur. Kuruluşun uzun dönem performansı, bu temelin doğru atılıp atılmadığına doğrudan bağlıdır.

Bu kitap; kuruluşlarda ISO 9001:2015 KYS'yi kuracak, güncelleyecek, uygulayacak ve/veya geliştirecek olan profesyonellere, danışmanlara, yöneticilere, mühendislere, teknisyenlere ve çalışanlara aşağıdaki yetkinlikleri kazandırmayı amaçlar;
KYS'nin kavramlarını, tanımlarını ve prensiplerini doğru kavramak,
KYS'nin şartlarını doğru anlamak ve doğru yorumlamak,
KYS'nin tasarımı, kurulması, uygulanması, tetkik edilmesi ve iyileştirilmesi faaliyetlerinde yer almak.

Bu kitapta verilen bilgiler; yazarın KYS hakkındaki 30 yılı aşan tecrübesi ışığında ilgili standartların (kaynakçada belirtilmiştir) yorumlanması ile derlenmiştir. Kimi yerde standartların özetlenmesi ile asıl amaç öne çıkartılmış, kimi yerde yorumlanarak zenginleştirilmiş, kimi yerde de olduğu gibi verilmiştir.

ISO 9001 KYS'yi öğrenmeye yeni başlayacak okuyuculara bu kitaba başlamadan önce konu ile ilgili ön bilgi edinmeleri tavsiye edilir. Bu ön bilgi, doğru seçilmiş bir eğitmenden alınacak bir seminer veya online eğitim olabilir.

Ayrıca bu kitapta verilen alıştırmalar ve testler ile okuyucuların KYS'yi yorumlama becerilerini artırmaları amaçlanmıştır. Bu kitapta yer alan alıştırmaların ve testlerin hazırlanma nedenleri aşağıda belirtilmiştir;

ISO 9001 KYS'ni öğrenmeye yeni başlayacak okuyuculara bu kitaba başlamadan önce konu ile ilgili ön bilgi edinmeleri önerilir. Bu ön bilgi, doğru seçilmiş bir eğitmenden alınacak bir seminer veya online eğitim olabilir.

Ayrıca bu kitapta verilen alıştırmalar ve testler ile okuyucuların KYS'ni yorumlama becerilerini artırmaları amaçlanmıştır. Bu nedenle bu kitapta yer alan alıştırmalar ve testlerin hazırlanma nedeni aşağıdaki gibidir;

Ön Test

Kitabın başında yer alan ve 20 sorudan oluşan bu test ile ISO 9001 KYS hakkındaki ön algınızı test edeceksiniz. Not: Tüm okuyucular için önerilir.

Alıştırmalar Bu kitabın B, C, D, ve E bölümlerinde yer alan ve toplam 100 sorudan oluşan (her biri 10 sorudan oluşan 10 farklı soru seti) alıştırmalar ile ISO 9001 KYS'nin ilgili bölümü hakkındaki bilginizi test edeceksiniz.
Not: Tüm okuyucular için önerilir.

Birinci aşama testler

"I-1" bölümde verilen ve her biri 25 sorudan oluşan 5 test ile ISO 9001 KYS hakkındaki genel bilginizi test edeceksiniz. Not: Birinci aşama testler, kuruluşlarında ISO 9001 KYS'yi uygulayacak çalışanlar (üst yönetim, orta kademe yönetim veya çalışanlar) için önerilir.

İkinci aşama testler "I-2" bölümde verilen ve her biri 25 sorudan oluşan 5 test ile ISO 9001 KYS hakkındaki detay bilginizi test edeceksiniz. Not: İkinci aşama testler, kuruluşlarda ISO 9001 KYS'yi oluşturacak, dokümante edecek, tetkik edecek ve/veya iyileştirecek kalite profesyonelleri ve danışmanlar için önerilir.

Ekler Bu kitabın "J" bölümünde ekler verilmiştir. Bu ekler KYS içerisinde kullanılan çeşitli formlar, tablolar, prosedürler ve planlardan oluşmaktadır. Bu eklerin ilki hayali bir kuruluş olan XYZ A.Ş.'yi anlatmaktadır. Bu hayali kuruluş doğru şekilde algılanır ise diğer eklerin de algılanması daha kolay olacaktır.

Yararlı olması dileğiyle…

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.