4,5/5 - 52 Kişi Yorum Yap
22,5 TL
30,0 TL %25
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 16 Nisan - 21 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Sonsuzluğun Sonu Kitap Açıklaması


"Sonsuzluğun Sonu" bir bilimkurgu dehasının kaleminden, her sayfasında heyecanlandıran, şaşırtıcı dönüşlerle okuyucunun nefesini kesen unutulmaz bir klasik. Zamana, Sonsuzluğa ve Gerçekliğine ilişkin sarsıcı bir arayış: Sonsuzluğun sınırlarında, zamanın kıyılarında bir aşk ve kurtuluş öyküsü.

Bilimkurgunun kurucusu sayılan Asimov aşılamamış kavrayışı ve kurgularıyla dünya edebiyatını ve bilimini büyülemeye devam ediyor. Sonsuzluğun Sonu, aşkın zamanlar aşan gücünün öyküsü.

"Asimov'un en etkili eseri. Bir bilimkurgu başyapıtı."
-Locus-

"Bu zaman yolculuğu öyküsü edebiyat çevrelerince Asimov'un en dahiyane eseri olarak kabul ediliyor."
-Entertainment Weekly-

"Modern bilimkurgunun en sarsıcı başarılarından birisi. "
-The Times-

"Aşılamayacak kadar iyi fikirlerle dolu … inanılmaz."
-Damon Knight-

'Hala yaşayan büyük bir hayal gücünün ürünü."
-Daily Telegraph-

"Sonsuzluğu dolaylı bir yoldan keşfettik. Önce Gerçekliklerin hesabını geliştirdik ve kendi Gerçekliğimizi test ettik. Çok küçük bir olasılığın sonucu olan bir Gerçeklikte yaşadığımızı bulunca hayrete düştük."

"Ne yazık ki, Galakside yalnız değiliz. Başka gezegenleri olan yıldızlar var, biliyorsun. Hatta başka zekâlar. En azından bizim Galaksimizde insandan daha eski olan yok, ama insanoğlunun Dünya'da kaldığı 125.000 Yüzyıl boyunca daha genç zekâlar bizim düzeyimize geldiler, hatta bizi geçtiler. Yıldızlararası seyahati geliştirip, Galaksiyi sömürgeleştirdiler."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Monokl

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Zamana dokunduğu yerden, Asimov

Oylum Yılmaz

Sonsuzluğun Sonu, çağdaş bilimkurguya ve Asimov külliyatına etkileyici bir giriş; zaman, gerçeklik ve aşk üzerine epik bir başyapıt.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%80,8
%7,7
%5,8
%3,8
%1,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.02.2021

Asimov'a giriş 101

12 yaşımda bilim kurguya başlamamı, Asimov 'a aşık olmamı sağlayan kitaptır.

01.06.2020

Okunmalı

Isaac Asimov okunmaya başlayacaksa tüm serilerinden önce bu tekil kitap okunmalı. Başlarda olayın içine girmeniz biraz zor oluyor, neden böyle olduğunu çözemedim. Kitabın dili ya da çevirinin niteliği olabilir ancak ortalara doğru hikâye sizi sarmalıyor. Bundan 65 yıl önce yazılmış bu kitaba hayran kalmamak mümkün değil.

05.04.2017

Bilim kurgu mu ? Kim bilir belkide gerçektir.

Romanı okurken belkide herşey şuanki dünyada gerçekleşiyordur kim bilir dedim.İşin mistik tarafı ve belkide zevkli olan yanı bunu hiçbir zaman bilemeyecek oluşumuz.Hey! okumadın mı bu eseri ? Çok şanslısın,daha ne duruyorsun oku ve daha önce hiç yaşamadığın o muazzam hazzı yaşa.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.