4,5/5 - 46 Kişi Yorum Yap
21,6 TL
27,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 03 Haziran
Standart Teslimat : 05 - 08 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Sonsuzluğun Sonu" bir bilimkurgu dehasının kaleminden, her sayfasında heyecanlandıran, şaşırtıcı dönüşlerle okuyucunun nefesini kesen unutulmaz bir klasik. Zamana, Sonsuzluğa ve Gerçekliğine ilişkin sarsıcı bir arayış: Sonsuzluğun sınırlarında, zamanın kıyılarında bir aşk ve kurtuluş öyküsü.

Bilimkurgunun kurucusu sayılan Asimov aşılamamış kavrayışı ve kurgularıyla dünya edebiyatını ve bilimini büyülemeye devam ediyor. Sonsuzluğun Sonu, aşkın zamanlar aşan gücünün öyküsü.

"Asimov'un en etkili eseri. Bir bilimkurgu başyapıtı."
-Locus-

"Bu zaman yolculuğu öyküsü edebiyat çevrelerince Asimov'un en dahiyane eseri olarak kabul ediliyor."
-Entertainment Weekly-

"Modern bilimkurgunun en sarsıcı başarılarından birisi. "
-The Times-

"Aşılamayacak kadar iyi fikirlerle dolu … inanılmaz."
-Damon Knight-

'Hala yaşayan büyük bir hayal gücünün ürünü."
-Daily Telegraph-

"Sonsuzluğu dolaylı bir yoldan keşfettik. Önce Gerçekliklerin hesabını geliştirdik ve kendi Gerçekliğimizi test ettik. Çok küçük bir olasılığın sonucu olan bir Gerçeklikte yaşadığımızı bulunca hayrete düştük."

"Ne yazık ki, Galakside yalnız değiliz. Başka gezegenleri olan yıldızlar var, biliyorsun. Hatta başka zekâlar. En azından bizim Galaksimizde insandan daha eski olan yok, ama insanoğlunun Dünya'da kaldığı 125.000 Yüzyıl boyunca daha genç zekâlar bizim düzeyimize geldiler, hatta bizi geçtiler. Yıldızlararası seyahati geliştirip, Galaksiyi sömürgeleştirdiler."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Monokl

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Zamana dokunduğu yerden, Asimov

Oylum Yılmaz

Sonsuzluğun Sonu, çağdaş bilimkurguya ve Asimov külliyatına etkileyici bir giriş; zaman, gerçeklik ve aşk üzerine epik bir başyapıt.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%82,6
%4,3
%6,5
%4,3
%2,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.04.2017

Bilim kurgu mu ? Kim bilir belkide gerçektir.

Romanı okurken belkide herşey şuanki dünyada gerçekleşiyordur kim bilir dedim.İşin mistik tarafı ve belkide zevkli olan yanı bunu hiçbir zaman bilemeyecek oluşumuz.Hey! okumadın mı bu eseri ? Çok şanslısın,daha ne duruyorsun oku ve daha önce hiç yaşamadığın o muazzam hazzı yaşa.

13.10.2016

Etkileyici

Yer yer paradoksal çelişkilere takılsanız da kurgu ve insanlığın geleceğine ilişkin derin yaklaşımıyla etkileyici bir kitap.

12.04.2016

Robot ve Vakıf a girizgah...

Beni büyüten kitaplardandır, herhalde 7-8 defa okumuşumdur. Keşke tüm eserleri basılsa tekrar Asimov´un, koskaca asimov un bir tane basılı eseri kalmış türkçe dilinde, yazık hemde çok yazık..,Bilimi ve mantığı, vizyonerliği ondan öğrendik. Keşke robot serisi ve Vakıf başta olmak üzere, şöyle güzel bir külliyat yapsalar ciltli ya da seri...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız