Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Son Söz Doktorların Kitap Açıklaması


1990 yılından beri sağlık sektöründe yönetici olarak çalışan Meri İstiroti Bahar, yıllar içinde hekimlik mesleğinin meşakkatli taraflarını ve her gün hasta tedavileri ile ilgili alınan kararların derinliklerini daha iyi anlamaya başladı.
Sokaktaki vatandaşın hekime baktığında; çok müthiş bir meslek mensubunu, 'sırtı yere gelmeyen' bir bireyi olarak gördüğünü fark etti… Hekimlerin mesleklerine girdikleri günden, mesleki olgunluğa ulaştıkları dönemlere kadar ne denli zorlu bir yolculuk içinde olduklarını aktarabilmek amacıyla bu kitabı oluşturdu. Meslek hayatları süresince birçok hasta tedavisinde aldıkları riskli kararların yanı sıra; hastalar, hasta yakınları, kurumlar ve meslektaşları ile yaşanan iletişim kazalarıyla oluşmuş gerçek hikâyeleri, kimi zaman trajik, kimi zaman trajikomik olaylarla örülmüş hekim anılarını bulacaksınız bu kitapta...
Elinizdeki kitap, bu meslekle ilgili madalyonun öbür tarafını gösterebilmek, hekimlerin hayatlarına yön veren arka mutfağın kapılarını açabilmek üzere derlendi. Yaşadıkları bazen üzücü, bazen riskli, bazen de komik durumları sizlere aktarabilmeleri için ülkemizin ileri gelen hekimlerinin bir kısmı ile en ilginç anılarını paylaşabilmek üzere 2010 yılında yola koyuldu.
Bazen güleceğiniz, bazen şaşıracağınız, bazen de göz yaşartıcı bu hikâyelerin benzerleri her gün bir yerlerde yaşanırken sizi buradaki anılarla baş başa bırakıyoruz.

MERİ İSTİROTİ BAHAR
20 yılı aşkın süredir sağlık sektöründe üst düzey yöneticilik yapan Meri İstiroti Bahar, Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi'nde Sağlık Hizmetleri Yönetimi masterı yapmıştır. 1990-1998 yılları arasında International Hospital'da, 1998-1999 arası Bayındır Grubu'nun Yaşamkent Projesi'nde, 1999-2010 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubu'nda görev almış ve hâlâ Bozlu Grubu'nda çalışmaktadır.
2007-2009 tarihlerinde TÜSİAD Tıp Turizmi Alt Çalışma Grubu Başkanlığını, 2007-Mart 2010 tarihleri arasında da DEİK Sağlık Komitesinin Başkanlığını yürüten Meri İstiroti Bahar, sağlık hizmetlerindeki birikimlerini çeşitli akademik programlarda eğitimci olarak aktarmaya devam etmektedir. Yazar aynı zamanda iki çocuk annesidirSayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Goa

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.