5/5 - 1 Kişi Yorum Yap, Kazan!
14,91 TL
21,3 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 12 - 14 Aralık
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Toros dağlarında yöre halkının uğursuz saydığı, bu yüzden kimselerin gitmediği bir kanyon ve burasını yurt edinmiş, türünün son örneği, yaşamının son demlerini süren bir pars. Bir gün başlarında Ali Hoca ve bir grup üniversite öğrencisi bu kanyonu keşfe gelir.

Bir yanda, yaşamını Anadolu'nun son kalan parslarını bulmaya adamış, aynı zamanda aktif bir çevre savaşçısı ve gerçek bir bilim insanı olan Ali Hoca. Bir yanda da en büyük düşmanı insanoğlu ile son bir mücadele yaparak, bitmekte olan yaşamına görkemli bir veda etmeyi düşünen, bu dağların gerçek efendisi olan bir pars.

Biri dağların birisi şehirlerin iki yalnız varlığı bu kanyonda bir araya gelerek ortak bir kaderi paylaşırlar.
Arka planda son yıllarda giderek derinleşen ekolojik tahribatı ve sosyal sorunlarıyla bir Türkiye manzarası.

Anadolu'nun hoyratça yok edilen doğasına bir ağıt ve ekolojik bir manifesto.

Doğanın sessiz çığlığına duyarsız kalmayanlar için...

"...Ali Hoca ve Pars göz göze geldiler. Parsın gözleri, ay ışığında mücevher gibi parlıyordu. Birbirlerinin düşüncelerini okuyorlardı sanki. Bir an kendisi Pars; Pars da Ali Hoca olmuş gibiydi. Parsın ne yapmak istediğini anladı. Bu hayvan, kendisini öldürtmek istiyordu ve bunun için de kendisini seçmişti."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 210

Baskı Yılı: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 175

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Efil Yayınevi Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

14.05.2013

Ekolojik roman

Türünde bir ilk olan bu roman çok farklı okumalara açık çok güzel bir kitap. Bence çevreye duyarlı herkes okumalı. Kitabı çok kısa sürede okudum ve çok etkilendim. Bir yönüyle belgesel gibi çok güzel bilgiler içeriyor. Kitabı okumadan önce Anadolu'da pars yaşadığını bile bilmiyordum. Bu güzel hayvanların yok olması çok acı. Kitabın bir roman tarzında yazılması daha geniş kitlelere hitap etmesini sağlıyor. Herkesin özellikle gençlerin okumasını tavsiye ederim. Yazara böyle bir eseri edebiyatımıza kazandırdığından dolayı ayrıca teşekkür ederim.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız