50,4 TL
Standart Teslimat : 13 Temmuz - 16 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Son Adım Kitap Açıklaması

 

Önce Kenarda'yı yayımlamıştık Ayhan Geçgin'den. Ardından Gençlik Düşü geldi. Kendine özgü dili ve dünyası ile dikkat çeken yazar, Son Adım ile bir kez daha okur karşısında.

Ülkenin batısından doğusuna gidildikçe, görmek, duymak istemediklerimizle mesafe azaldıkça, olağan, sıradan yaşantıların birdenbire nasıl kesintiye uğrayacağı, hiçe sayılacağı, mahvolacağı hakkında sarsıcı bir tokat Son Adım. Türkiye toplumuna edebiyat içinden bir müdahale - dolaysız, sert ve tok sesli.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.07.2020

İç ülke

Bir ülkeden diğer bi iç ülkeye yolculuğu yapan biri olarak dikkatimi çeken bir konu

26.02.2020

Günümüz başyapıtlarından

Ayhan Geçgin ile tanışmam oldukça geç oldu. Hem diline, hem derinliğine hayran oldum. Kesinlikle tavsiye edilir.

25.03.2016

Örneği az olan bir ses

  Ayhan Geçgin Son Adım´da ülkemize (en azından coğrafi olarak bir bölümüne), insanlarımıza, insanlığımıza yabancılaşmamızı çok etkileyici bir kurgu ile aktarıyor.
Yazarın bu topraklarda doksanlarda yaşanan, 2016 seçimlerinden önce tekrar hatırlatılan! ÿ"Beyaz Torosÿ"lara ilişkin tanıklığı, son bölümün can yakıcılığı, doğuda olan bitenden habersiz (miş gibi yapan) okuru çok rahatsız edebilecek durulukta...
Okurun özdeşleşmemize izin vermediği anlatıcının, evin içinde birlikte yaşadığı insanlara, akrabalarına, arkadaşlarına yabancılaşmasındaki sadelik, çarpıcılık yaşadığımız, olağan saydığımız gerçeklikle örtüşüyor.
Son Adım, mutlaka okunması gereken, etkileyici bir roman... Edebiyatımızda örneğini az gördüğümüz bir ses...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.