Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Son Ada

Son Ada

Son Ada

9/10 - 84 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Zülfü büyük kapıdan bu romanıyla girmiştir."
-Yaşar Kemal-

Son Ada'nın adsız anlatıcısı, adını kendisinin koyduğu bu yeri "son sığınak, son insani köşe" olarak niteliyor. Anlattığı, nerdeyse bir ütopya: "Herkes elinden geldiği kadarını, içinden geldiği kadarını yapıyordu." Ancak bu durum uzun sürmez: Ülkenin darbeci başkanının emekliliğini huzur içinde geçirmek için adaya yerleşmesi, bu cennet adada yaşayanların huzurunu kaçıracaktır.

Başkan, Son Ada'yı her tür "anarşi"den kurtarmaya kararlıdır. Adanın halinden hoşnut toplumunu "çoğunluğun oyları neyi işaret ediyorsa onu yaparak" oluşturduğu "kurul"lar eliyle yönetmeye, adanın ağaçlıklı yolunu "park ve bahçe geleneklerine göre düzenlenmiş" bir hale getirerek başlar. Görünüşte her şey demokratik geleneklere uygundur.

Ütopya tam bir distopyaya dönüşürken, başta martılar, bu gidişe başkaldıranlar da vardır...

"Livaneli'nin bu benzersiz yaratıcı romanında, insan yapısı otoriteyle karşı karşıya... Yazar bizi dünyamız üzerinde yeniden düşünmeye çağırıyor. Mutlaka okunmalı."
-Prof. Lenore Martin, Harvard Üniversitesi-

"Romanı bitirdiğinizde, bir yurdu yok eden kişilerin, küçük bir adayı da kolaylıkla yok etmesinin doğal olduğunu anlıyorsunuz."
-Hasan Akarsu, Cumhuriyet-
(Tanıtım Bülteninden )


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 196

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 170

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 196

Dil : Türkçe

ISBN: 9786050916362


Yorumlar (17)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Tüyler ürpertici

2 günde bitirdiğim,bitince hüzünlendiğim harika bir eser. Kitap bitip kapağını kapatınca öylece bir on dakika kalakaldım. İnsanı yaşadığı güne, ne yaşadığına ve nasıl yaşadığına düşünmeye sevk ediyor

Çok Etkileyici

Kitabı okurken insanın içini burkuyor. Derinlerde bir yer cız ediyor. Güzel olan herşeyi mahvetmek zorundamıyız dedirtiyor..Herkesin sindirerek okuması gereken bir kitap.. Okuyun, okutturun, eşe dosta hediye edin bu kitabı.

Son ada

Her bir sayfasından hop oturup hop kalktım.İçimde fırtınalar koptu okurken.Çok güzel bir kitaptı