Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Batı demek; sadece gazetelerin turizm sayfalarında yer alan Paris'in bohem akşamları, Prag'ta bahar, İspanya'da boğa güreşi, Venedik'te gondol sefası demek değildir! Bunlar Batı'nın sadece vitrini ve hayal dünyasıdır.

Batı'nın bu vitrin dünyasının ardındaki diğer yüzü ve dışında yaptıkları, bu görünen dünyadan çok farklıdır! O Batı, siyasilerin, kapitalistlerin, orduların ve silah üreticisi bilim adamlarının oluşturduğu başka bir dünyadır! O Batı, savaşlar çıkartır, kıtaları yağmalar, insanları ve doğayı yok eder.

Batı'nın temel düşünce yapısı çifte standart üzerine kurulur. Öyle ki: Batı, Türkiye'de eski ve yeni tüm kiliselerin açılmasını, çan sesleirnin Anadolu'ya yayılmasını ve buralarda ibadet edilmesini isterken, kendi ülkesinde ise İsviçre örneğinde olduğu gibi minareyi ve ezanı yasaklamaya çalışır. Üstelik bu yasağa halkı da ortak ederek referandum yapmak suretiyle çoğunluk yaratır.

Batı, kendi uygarlığı dışındaki dünyayı, kendinden aşağı durumda kabul ettiği Öteki olarak görür. Bu bakış açısı Batı'nın kendi dışına yönelik tarihi; temelinde kan, vahşet, zulüm, soykırım ve sömürü olan bir barbarlık tarihidir.

Haçlı Seferleri, Engizisyon, Amerika'nın doğa ve insan olarak yok edilmesi, Afrika'nın 350 yıl boyunca köleleştirilerek çökertilmesi, Avusturalya'nın işgali ve yerli halkın yok edilişi, Çin'le afyon savaşları, dünyayı paylaşım amaçlı birinci ve İkinci dünya Savaşları, birçok ülke ile son Afganistan ve Irak'ın işgali, hep bu barbarlık tarihinin kesitleridir!
(Arka Kapak)


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kamer Yayınları

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.