Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Siyaset Kitabı Kitap Açıklaması

 


Adil olmayan bir yöneticiyi görevden almak doğru mudur? Demokrasi gerçekten en iyi yönetim şekli midir? Savaş meşru kılınabilir mi? Tarih boyunca insanoğlu en iyi yönetim şeklini bulmaya yönelik bu ve bunun gibi pek çok önemli soru sormuş; büyük düşünürler de dünyayı algılamamıza ve şekillendirmemize yardımcı olan çok çeşitli yanıtlar vermişlerdir.
Yalın bir dille yazılan Siyaset Kitabı, terminolojiyi sadeleştiren kısa ve özlü açıklamalara, karmaşık teorileri basitçe açıklayan aşamalı diyagramlara ve siyaset hakkındaki fikirlerimizi eğlenceli bir şekilde ele alan esprili illüstrasyonlara sahiptir.

İster konunun yabancısı, ister hevesli bir öğrenci, ister iddialı bir uzman olun; bu kitaptan çok faydalanacaksınız.Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.09.2019

Genel bilgi edinmek

Kitap kronolojik olarak tarihe damgasını vuran siyasetçilerin fikirlerine yer vermiş. İlk başta bu siyasetçilerin fikirlerinin tarihteki süregelimi verilmiş, argumanlarla fikirleri açıklanmış, sonra fikirleri biraz daha açılarak anlatılmış. Aynı zamanda siyasetçilerin hayatına ve yazdıkları kitaplara da yer verilmiş.Kitaptaki en sevdiğim şey hem doğu hem de batı medeniyetlerinden siyasetçilerin fikirlerini nakledilmiş olması. Eğer siyaset hakkında bu zamana kadar ne düşünüldüğünü merak ediyorsanız bu kitabı okumalısınız. Böylece hemen hemen tüm siyasi fikirler hakkında bir fikriniz olacaktır.

27.10.2013

Komik, farklı, eğitici

charles de Gaulle Siyaset siyasetçilere bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir." demiş. Çok da doğru demiş. Siyasetin geçmişini ve bugününü komik ve farklı ilüstrasyonlarıyla hoş bir üslupla anlatmış. Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.