5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
3,85 TL
5,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 12 Nisan - 17 Nisan
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Siyah İnci Kitap Açıklaması

İngiltere doğumlu Anna Sewell’in 1877 yılında tamamladığı Siyah İnci adlı eseri, yazarının ilk ve tek romanı olmasına rağmen dünya edebiyatının en seçkin örnekleri arasında yer alıyor. Tüm zamanların en çok satan 100 kitabı arasındaki yerini bir asrı aşkın zamandır koruyan Siyah İnci, aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığının 100 Temel Eser listesinde de yer alıyor.

Özgün adı Black Beauty olan eserde, Siyah İnci adlı bir atın doğumundan ölümüne kadarki yaşadıkları anlatılıyor. Güzel olduğu kadar iyi huylu ve akıllı bir at olan Siyah İnci, insan ve hayvanlar arasında yüzyıllardır süregelen ilişkiye karşı taraftan bir pencere açıyor. Hayvan sevgisini empatiyle pekiştiren bu kitabı, çocukların yanı sıra yetişkinlerin de tekrar tekrar okuması gerekiyor.

Atların Duygu Dolu Dünyasına Yakından Tanıklık Etmeye Hazır Olun!

Bir atın otobiyografik hikayesi olarak kaleme alınan Siyah İnci, insanların hayvanlara olan tutumlarını etraflıca ele alıyor. Bay Gordon adlı bir adamın çiftliğinde doğan Siyah İnci, hayatının ilk yıllarında iyi ve sevecen insanlarla karşılaşıyor. Ancak günün birinde son sahibi, değişen yaşam şartlarından dolayı onu başka birine satıyor. Siyah İnci böylelikle insanların diğer yüzüyle karşılaşmaya başlıyor.

“Hayvanlara dilsiz diyoruz, doğru dilsizler, neler hissettiklerini söyleyemiyorlar; fakat konuşmamaları daha az acı çektikleri anlamına gelmiyor.” Bu satırları, Siyah İnci’nin başına gelen iyi-kötü olayları bir solukta okumanızın ardından yüreğinizde hissedeceksiniz.

Bu Kitabın Yazılma Hikayesini Biliyor musunuz?

Siyah İnci’nin yazarı Anna Sewell, yakalandığı kas hastalığı sebebiyle yaşamını küçük yaştan itibaren fiziksel engelli olarak sürdürdü. Yazarın eseri kaleme almasında, kendisini taşıyan at arabalarına karşı hassasiyeti etkili oldu. Siyah İnci’yi yaşamının son beş yılında yazmaya başlayan Sewell’in kitabı tamamlamasında, annesi önemli rol oynadı. Sewell, yakalandığı verem hastalığı nedeniyle kitap yayımlandıktan beş ay sonra ise hayata gözlerini yumdu.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Kütüphanenizdeki klasiklere bir yenisini eklemek için şimdi tam zamanı! Mutlaka okunması gereken eserler arasında olan Siyah İnci’yi hala okumadıysanız hemen sepetinize ekleyin! Dünya edebiyatının en güzel örneklerine ulaşmak için kitap kategorilerimize göz atmayı da ihmal etmeyin.

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.12.2020

Güzel kitap

Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.