4,5/5 - 37 Kişi Yorum Yap
45,6 TL
60,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 26 Ekim
Standart Teslimat : 27 - 02 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Tokat gibi bir kitap."
-Attila İlhan-

" Mustafa Yıldırım, Türkiye`de tanıdığım en iyi ve gerçekçi araştırmacılardan biri. Onun Sivil Örümceğin Ağında kitabı, bugüne kadar okuduklarımın en muhteşemi idi. Ülkemizi sarmala alan iç ve dış güçler o kitapta belgeleriyle anlatılmıştı."
-Emin Çölaşan, Sözcü, 2 Ocak 2011-

"Sivil Örümceğin Ağında... Bu kitabı okumadan çağımızın ve küreselleşmenin önemli kurumlarından biri olan sivil toplum kuruluşlarının (STK) gerçek yüzünü anlaman mümkün değil. Mustafa Yıldırım da Uğur Mumcu gibi üstün yetenekli bir araştırmacı olduğu kadar, çok da iyi bir yazar. Ulus Dağı'na Düşen Ateş Mustafa Yıldırım'ın mutlaka okunması gereken belgesel romanı... Çok çekici bir roman üslubuyla anlatılan gerçek… 'Bağımsızlık ve özgürlük bayrağını elden düşürmeyecek olanlara ve karanlığı yakacak olanlara' ithaf edilmiş.
Şimdi anladın mı Sevgili, neden 'Keşke Uğur bunu okusaydı' dediği mi? Sen mutlaka oku. Ben Mustafa Yıldırım'ın henüz okumadığım '58 Gün' ünü bitireceğim."
-Ali Sirmen-

" Binnaz Toprak (CHP MV) TESEV ve Açık Toplum Enstitüsü gibi vakıf ve kuruluşların Soros tarafından finanse edilmesinden hiç de rahatsız olmadığını " ifade ediyor; "Bu vakıfların Soros tarafından destekleniyor olmasının vakıf faaliyetlerinin şüphe ile karşılanmasını gerektirmediğini " söylüyor. B. Toprak, Soros'un doğrudan ABD Hazinesi ve istihbarat kuruluşu olan CIA - NED fonlarından desteklendiğini acaba bilmiyor olabilir mi? Yabancı bir devletin parası ile nasıl "sivil " toplum faaliyeti yapılacağı hakkında bizi bilgilendirebilir mi?.. Bir bilim insanı olarak, bu konuda yazılmış - kendi adının da geçtiği - ve rekor sayıda baskı yapan SİVİL ÖRÜMCEĞİN AĞINDA ve ORTAĞIN ÇOCUKLARI isimli çok önemli 2 kitabını da okumamış olabilir mi?"
-Ufuk Söylemez-

"Project Democracy 'nin şemasını çıkarmadan, hiçbir olaya doğru teşhis koyamazsınız. Teşhis doğru olmayınca, yanlış tedavilerle vakit geçirirsiniz... İnsanlığın nasıl köleleştirildiğini yazan aydınlar arasında, Mustafa Yıldırım' ın özel bir yeri var artık! En çok insan haysiyetine değer verdikleri için, ezberlediklerini tekrarlamaktan başka hiçbir özelliği olmayan insanların bilinçsiz eleştirilerine de tahammül ederler… Bilgi düzeyi ve feraset itibariyle yetersiz olanlar, böyle durumlarda, işin kolayına kaçar; 'Bu adam bu kadar bilgiyi nereden alıyor?' derler. Bilmezler ki, o aydınlar, herkes uyurken sabahlara kadar çalışmıştır…"
-Arslan Bulut-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 592

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: UDY - Ulusdağı Yayınları

 

Puanlamalar

%88,9
%8,3
%2,8
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

28.06.2020

KÜRESEL GÜÇ MATEMATİĞİ VE HARİTASINI MERAK EDENLERE

Bu mükemmel eser, ciltlenmeli, saklanmalı ki 2.ve3. kuşak evlatlarınız okusun. Bu eser, hiç yok olmasın. Küresel" sözcüğünün nelere uzandığını, neleri hedeflediğini görünüz. Eserde yer alanlar komplo vs senaryo değildir. Salt gerçeklerdir. Yazarın emeğine, alın terine, bu eşsiz bilinci ülke insanımıza sunma gayretine saygıyla eğiliyorum. Tıpkı UM-AG kitapları gibi... Bu eseri çokça alın hatta; birisi kaybolursa diğeri torunlarınıza kalsın...

04.01.2013

Sivil Toplumun Karanlık Yüzü

Ülkede sürekli duymaya alıştığımız, ve demokrasi kavramı ile paralel kullanılan ´sivil toplum´ kavramının, bizim gibi geri kalmış bir ülkede, demokrasiye hizmet etmediğini, dışarıdan akan güdümlü dolarlar ile kamuoyunun yönlendirilmesinde kullanıldığını anlatan bir ansiklopedi. CIA vb. örgütlerin ast solistlikten çekildiğini, tüm sahneyi ise ´sivil toplum örgütleri´ ile "açıktan" yönlendiren yeni oluşumlara doğru yönlendiğini zamanında duyuran bir çalışma; hala istihbarat örgütlerine takılıp, işin bu kısmını kavramamış olanlar için ayrıca gerekli! Bu konudaki ilk kapsamlı çalışmanın ve en önemli çalışmanın bu olacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Diğer yandan içerik çok yoğun, örgüt isimleri ve ilişkiler ileri düzeyde karmaşık. O nedenle okuyanın çaba göstermesi, notlar alarak okuması gerekiyor. Bunu yazarını eleştirmek için söylemiyorum, sadece rahat bir siyasi okuma, sadece yoruma alışmış okuru uyarmak için söylüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.