Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Çocuk Hasan Sabbah suyun içinden topladığı kumlardan kale yapmaya başladı. Güzel bir kale formu yapmıştı. Ancak çok kısa bir sürede küçük dalgaların etkisiyle kumdan kale yıkılıp suya karışmıştı bile. Hasan yılmadı, yeniden kumları bir araya getirerek şekil verdi ve yeni bir kumdan kale yaptı suların içinde. Bu kale de kıyıya ulaşan minik dalgaların etkisiyle yıkıldı.
Hasan kendinde değildi, kumlara odaklanmıştı elleri, kendi kontrolünün dışındaydı. Ellerini kumlara daldırdı, kumları bir araya getirip aynı ritmik hareketler ve bir sanatçı inceliğiyle yeni bir kale yapmaya başladı. Bu arada babası uyanarak Hasan'ın yanına gelmişti ve onun kumdan kale yapmasını izliyordu.
Hasan bu arada yine kumları bir araya getirerek yeni bir kumdan kale yaptı ve eliyle bir sanatçı zarafeti ile kaleye şekil verdi. Daha birkaç saniye geçmeden kıyıya vuran küçük su akıntıları kumdan kaleyi yıkıp atmıştı bile.
Babası olan bitene dayanamamıştı. Hasan'ın yanına gitti, Hasan babasının geldiğini fark etmemişti bile. Babası omzuna dokununca kafasını kaldırıp ona baktı.

Babası;
-Oğlum kaleni niye suyun içinde yapıyorsun? Suyun dışına yap ki su gelip kaleni yıkmasın, dedi.
Hasan;
- Ben kalemi buraya yapacağım. Tanrı denizini geri çeksin, dedi.Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Astrea

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

11.10.2011

SIR BEKÇİLERİ

Düşündüm kendimce öyle derinden
Safa mıyım, merve miyim ben neyim?
Bölündü yüreğim orta yerinden
Hallac mıyım, Mansur muyum ben neyim?

Dağ başına çöken duman mıyım ben
Zemheri ayında boran mıyım ben
Hâyâl mi gerçek mi yalan mıyım ben
Zerre miyim,umman mıyım ben neyim?

Kitabı bitirdiğimde Sayın Dursun Elmas ın yukarıdaki dizeleri geldi aklıma.
Hani bazı kitaplar için derler ya bitirdiğinizde asla başladığınız yerde olmayacaksınız diye , işte o kitaplardan biri.
Satırlar sizi kah dağıtıyor, kah toparlıyor ! Hem de hiç sıkmadan ama bitince bir boşluk duygusuna kapılıyorsunuz. Çünkü her satırından öyle keyif alıyorsunuz ki, bitmesini istemiyorsunuz, bitince ne yapacağınızı bilemiyorsunuz adeta.
Başa mı dönsem, tekrar mı okusam,arkadaşlarımla mı paylaşsam... Ben şahsen işe altını çizdiğim satırları paylaşmakla başladım ama böyle giderse neredeyse tamamını yazmam gerekecek, en iyisi herkese mutlaka okumasını tavsiye etmek.

Teşekkürler,teşekkürler,teşekkürler...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.