5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
12,05 TL
18,52 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 Ağustos - 07 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Sinemam ve Ben Kitap Açıklaması

Sinemanın, oyunculuğun ötesinde de bir konum kazanmıştır Türkan Şoray. Halk özlemiyle oluşmuş bir mitostur ve ulaşılmaz bir yalnızlık içindedir.


-Cemal Süreya-


 


Sultan filan değil... Türk sinemasının yaşarken efsaneleşen oyuncusu o...


-Burçak Evren-


 


Geriye dönüp baktığında sinemanın ona ihanet ettiği bir anı bile anımsamıyor. Çünkü o sinemaya hiç ihanet etmedi ki sinema ondan intikam alsın...


-Berat Günçıkan-


 


Çekim öncesinde gördüğüm Türkan Hanım, sanki tecrübe filminin çekimini bekleyen bir amatördü. Yeniden hayran olmuştum, profesyonelliğin nasırlaşmış alışkanlığı yoktu onda.


-Doğan Hızlan-


 


Türkan Şoray “halkın bağrından” doğdu. Mesleği ve mesleği dışında sosyal dayanışmanın hep içinde olmasının; ayrıca insanlarımızın “daha güzel, daha aydın bir Türkiye” adına yaptıkları kavgada, sanatçımızı da yanı başlarında bulmalarının anlattığı bir şey var.


-Server Tanilli-


 


Film çekimi sırasında yüzünü bir kez olsun görmek, ona kutsal bir şeye dokunur gibi dokunmak için çırpınan insanları gördüğünüzde Türkan Şoray’ın bir oyuncudan, güzel bir kadından fazla bir şey olduğunu anlıyorsunuz.


-Yıldırım Türker-


 


Her ülkenin bir yüzü vardır. Fransızlar’ın Marianne’i, İtalyanlar’ın Sofia Loren’i... Türkiye’nin yüzünü hiç kimse Türkan Şoray kadar simgeleyemedi.


-Zülfü Livaneli-


 


1950’lerden itibaren hangi yılda doğmuş olursanız olun, Türkan Şoray insanın hayatını kaplar...


-Fatih Özgüven-


 


Yazmıştım: Sinemamızın Dostoyevski’si Türkân Şoray’dır.


-Selim İleri-


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.