Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sinema ve Televizyon İçin Aydınlanma Tekniği

Sinema ve Televizyon İçin Aydınlanma Tekniği

Sinema ve Televizyon İçin Aydınlanma Tekniği

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Es Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Ustaca ışıklandırma, sistemli bir mekanik duygusu ve duyarlı bir görsel hayal gücü içerir. Öngörü, kavrayış, sabır ve beceri gerektirir. Bunları uygulayarak öğrenmek, çok zaman alır. Bu kitap, yılların deneyiminin damıtılmış halidir; verdiği öğütler ve yol göstericiliği ile ilk adımlarınızda sizi başarıya ulaştırır.

İster televizyon, video ve film ışıklandırması okuyan bir öğrenci, ister ışıklandırmada çalışan bir profesyonel olun, bu kitap paha biçilmez yardımcınız olacaktır. Kamera ekibi, dekoratörler ve yönetmenler de dahil, prodüksiyon ekibinin öbür elemanları da bu kitapta işlerine yarayacak ilginç bilgiler bulacaktır.

Uluslararası alanda ilgi gören bu kitabın üçüncü baskısı, günümüzdeki gelişmeleri yansıtmak için yeniden düzenlendi. Temelde stüdyo ve mekanda ışıklandırmanın ilkelerini açıklarken, genişletilmiş metinler tek kamera, küçük ekip, doğaçlama çalışma, ekonomik ışıklandırma ve sınırlı olanaklarla çalışma konularını da ele alıyor. Işık malzemesiyle çalışırken gereken güvenlik önlemlerini de vurgulamaktan geri kalmıyor.

Film ve Televizyon için ışıklandırma tekniği, yazarın BBC stüdyolarında edindiği çok büyük ışıklandırma tecrübesini, verdiği dersleri ve danışmanlık çalışmalarını yansıtıyor.Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Es Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 480

Dil : Türkçe

ISBN: 9789758716807


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!