7,3 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Simurgun Kanat sesi Kitap Açıklaması

 


"Fawaz Gerges, Birleşik Devletler'in tüm Orta Doğu'yu kaplayan siyasal İslami akımlar karşısındaki tavrını anlamamıza büyük bir katkı sağlamıştır. Bu kitabın en göze çarpan özelliği, demokratik idealizm ile pragmatik güvenlik kaygıları arasında bocalayıp duran Amerikalı siyasetçiler hakkında dengeli ve oldukça doyurucu bilgiler sunması, halihazırda onların korktukları ve az da olsa, Orta Doğu'daki Amerikan dostu otoriter rejimlerde söz sahibi olması gerektiğini hissettikleri, karışık bir ideolojik gücü anlamaya çalışmasıdır. Ben şahsen, onun Carter, Reagen, Bush ve Clinton'ın politikalarına yaklaşımını tarafsız ve eleştirel buldum. Gerges'in siyasi tavsiyeleri de oldukça ikna edici ve öncelikle dikkate alınmayı hak ediyor. Kısacası bu kitap, genel olarak Amerikan dış politikası konusundaki özelde de, Orta Doğu politikası hakkındaki literatüre değerli bir katkıdır."
- Michael C. Hudson, Georgetown Üniversitesi-

"Georges'in makul analizleri, Amerikalıların sözleri ile davranışları arasındaki farklılığı mükemmel bir şekilde ortaya koymakta. Kimileri, tutarlı bir Orta Doğu politikamızın hiç olmadığı konusunda umutsuz olabilmekteyse de, bu kitaptaki gibi tarafsız ve mükemmel bir bakış, akıllıca bir başlangıç olabilir."
- Richard Bulliet, Columbia Üniversitesi-

"Bu kitap, uzunca yıllar süren araştırmalar ve batı ile İslâm dünyası arasındaki ilişkilerin yansımasıdır. Bu, tam olarak günün sorunlarına ilişkin olmayan bir konuyla ilgileniyorsa da, ele aldığı hususlar çok önemlidir. Fawaz Gerges ise, böyle bir konu hakkında yazabilecek donanıma sahip ender kişilerdendir. Gerges, Orta Doğu siyasetindeki derin görüşlerle ABD'nin siyasal İslâm karşısındaki muğlak ve karışık analizlerini birleştirmeyi başarmıştır. Onun kitabı öğrencilere, siyasetçilere ve tüm okuyuculara çok büyük faydalar sağlayacaktır."
- Avi Shlaim, Oxford Üniversitesi-Sayfa Sayısı: 424


Dili: Türkçe
Yayınevi: Anka

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.