Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şimdiki Zaman Beledir

Şimdiki Zaman Beledir

Şimdiki Zaman Beledir

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • Bu üründe kargo bedava!..

Bu kitap, 1950’li yılları o dönemin gözü ve diliyle okumak isteyenler için, o dönemin gazete ve dergilerinin rehberliğinde hazırlandı. “Şimdiki zaman beledir” dizesi, o dönemin popüler türküsü “Ha bu diyar”dan kopup geldi.


 


“Şimdiki zaman beledir”, 50’li yıllar Türkiyesi’nin ritmi üzerinde şarkılar, türküler mırıldanan sazlı cazlı bir sözlük. Bu sözlük, memleket tarihinin belki de en hareketli perdesine yansıyan renkli ve siyah beyaz manzaralara, yaşanan olayların siyasal ve kültürel zeminine, köyüne, kentine, ilklere, yeniliklere, romanlara, öykülere, filmlere, şarkılara, danslara bakıyor; insanların alışkanlıklarına, seslerine, sözlerine, düşlerine, düşüncelerine, Salâh Birsel’in deyişiyle, “ayran içişlerine” eğiliyor.


 


Elvis Presley, Zeki Müren, Leyla Gencer, Brigitte Bardot, Ayten Alpman, Dizzy Gillespie, Nana, 6-7 Eylül olayları, Migros kamyonları, köy romanları, Yeşilçam’ın doğum sancıları, Kore’ye giden askerler, allı yeşilli traktörler, çalgılı gazinolar, alaturka-alafranga çekişmesi, radyo günleri...


(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : Kuşe

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2017

Sayfa Sayısı : 372

Ebat : 22,5x28,5

Medya Cinsi : Ciltli

ISBN: 9789750838552


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!