Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Silsiletü'l Lisan: Arapçaya Giriş 1 - Temhidi 1 Kitap Açıklaması

 

Merkezi Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan, "el-Lisanü'l-Umm" (The Mother Tongue) adlı Arapça eğitim kurumunun, uzun yıllar üzerinde çalışarak hazırlamış olduğu "Silsiletü'l-Lisan" isimli Arapça öğretim seti 2013 yılında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi aracılığı ile Türkiye'ye getirilmiştir. Eğitim seti on yıla yakın süredir 50'yi aşkın üniversite ile 100'ü aşkın eğitim kurumunda ders kitabı olarak kullanılmış Türkiye'nin en yaygın Arapça Öğretim Seti unvanına ulaşmıştır.
 
Türkiye'de dağıtımı Akdem Yayınları tarafından yapılan Arapça Dil Serisi, "Silsiletü'l-Lisan"
(Arapçaya Giriş 1-2, Başlangıç Seviyesi 1-2, Orta Seviye 1-2 ve İleri Seviye 1-2 olmak üzere) 4 ayrı seviye ve 8 ayrı kitap ile bir alıştırma kitabından oluşmaktadır. Öğretim seti interaktif özelliğinden dolayı pandemi günlerinde dünya genelinde çok ciddi bir rağbet görmüş, 30'u aşkın ülkede okutulmasından dolayı üzerinde birçok akademik çalışma yapılmış, sözlük, soru bankaları, okuma metinleri gibi yan ürünleri üretilmiştir.
 
Öğretim setinin yazarları tarafından oluşturulan bir danışma kurulu ile beraber yaklaşık üç yıl kadar önce setin üzerinde bir revizyon çalışması başlatılmış söz konusu çalışma Mart 2022 tarihi itibariyle tamamlanmıştır. Özellikle ilk iki kitapta %70'e varan bir değişikliğe gidilmiş, ayrıca setin bütün kitapları üzerinde kısmi revizeler icra edilmiştir. En önemli özelliği olan interaktif kısmı da yenilenerek setin dijital bölümü ciddi olarak güçlendirilmiştir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.