18,85 TL
Standart Teslimat : 21 Mayıs - 24 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Şiirin Kızkardeşi Öykü Kitap Açıklaması

 


"Bugün artık o gün.Bugün, yıllardır karanlıkta kalmış büyük bir haksızlığın aydınlığa kavuşturulacağı o gün!Biraz sonra, yıllar önce yapılmış büyük bir kötülüğün kalbi sökülecek.Biraz ötede büyük bir iftiranın gizi çözülecek ve bunu yapacak olan kişi, şimdi sizinle konuşanın ta kendisi. Adaleti yerine getirecek olan benim!Bugün onu yeniden göreceğim, yıllar sonra onunla buluşacağım; çünkü bizim yazgımızda karşılaşmak var.
Bugün işte o gün!
"Şiirin Kızkardeşi Öykü dinamik üslûbu, zengin düşgücü ve sürpriz sonuyla bir Buket Uzuner kitabı.
Kitabın ikinci bölümünde yer alan Cinsel Öyküler beş arkadaşın oynadığı tehlikeli bir oyundur aslında:
"2001 yılının bir İstanbul yaz gecesiydi. Üniversiteyi beraber okumuş beş eski arkadaş yıllar sonra yeniden buluştuklarında alkolün de etkisiyle ilk bakışta çok eğlenceli ve masum görünen bir oyun oynadılar. Oyun basitti ve tek kuralı içten olmaktı: Herkes ilk cinsel deneyimini anlatacaktı."
(Tanıtım Yazısından Alıntı)Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

23.04.2009

GÜMÜŞ BUKET UZUNER

Buket Uzuner´in bir kaç tane öyküsü ve bir seyahatnamesi kaldı okumadığım. Anlatımına hayranım.. Ve öncelikli tavsiyem (tabi biyografi ve otobiyografi kitaplarını seviyorsanız) "Gümüş Yaz Gümüş Kız" kitabını okumanız. Bunu okuduktan sonra her romanında-öyküsünde-gezi yazısında kendisinden bir parça buluyorsunuz.. Ben bundan zevk alıyorum..

İyi okumalar..

12.04.2004

çarpılmak nedir?

Buket Uzuner'in tüm kitaplarını okudum. Hepsinde de çarpıldım ama bu öyküde (ki kitabın içinde çok güzel öyküler var) inanın bunun en büyüğünü yaşadım. B.Uzuner'e olan hayranlığım arttı ve gerçekten bunu söylemek belki bana düşmez ama böyle bir yazarımız olduğu için ayrıca gurur duydum:)

17.09.2003

Mutlaka okunmalı

İlk defa Buket Uzuner okudum ve vuruldum. Diğer kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum. Sürükleyici bir içerik insanı iç hesaplaşmalrına götüren bir anlatım güzelliği.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.