Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Ölçüsüz tutkular, dehşet verici eylemlere yol açar.
Sicilya'nın ıssız kıyılarında, benzersiz bir doğa manzarasının ortasındaki muhteşem bir şato, karanlık sırların yatağı olabilir mi? Sicilya'da Bir Aşk Hikâyesi, sakin ve durgun görünen hayatları apansız bir çalkantıyla bulandırıyor. Şatonun dolambaçlı koridorlarında, insanı bir kez kendine çektikten sonra girdabından dışarı bırakmayan, kaynağı belirsiz bir korkuyu, günlük hayata istikrarla sızan bir psikolojik dehşete dönüştürüyor.
Ann Radcliffe'in erken dönem yapıtlarından Sicilya'da Bir Aşk Hikâyesi, gotik romanı romantik unsurlarla besleyen yetkin bir örnek. Radcliffe dehşetin anlatımını kendine özgü lirik bir üsluba bağlarken, korkuya da sıcak, çekici bir yön kazandırıyor: Haz ile dehşet arasındaki her an kopmaya hazır o ince çizgi ortadan kalkıyor.
Sicilya'da Bir Aşk Hikâyesi, XVIII. yüzyıldan günümüze gotik adını alan korku ve dehşet edebiyatının klasiklerinden biri.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 181

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz 


Ann Radcliffe... O, gotik romansın annelerinden. Hatta Mary Shelley’den sonra belki de en iyilerinden... 1700’lü yılların İngiltere'sinde, değil yazar olmak, kadınların yanlarında bir erkek eşlikçi olmadan kütüphaneye bile gidemedikleri o dönemde, oturup gotik romanlar kaleme almak herkesin harcı değil. Ancak Radcliffe, kendini öyle ortalara dökmeden, yazar egosunu besleyecek motivasyonlardan uzak kalarak, yazmış. Tam altı gotik roman. İkinci romanı "Sicilya'da Bir Aşk Hikayesi", türde sözü geçen yazarlardan biri haline getirmiş onu, üçüncüsü olan "Ormanda Aşk" ise türün ustası olmasına yetmiş.  O dönemlerde yazar olan kadınlarıla ilgili pek az şey biliyoruz, Radcliffe'in hayatıyla ilgili ise ne yazık ki daha da az.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%40
%40
%20
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız