Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sıcak Nevale

Sıcak Nevale

Sıcak Nevale

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Berfin Yayınları , Deneme Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Yılmaz bu denemelerinde 'zaman' ve 'kişiler' arasındaki diyalektik ilişkiyi; pasif bir izleyici olarak izlerken, okuyucuya dinamik bir siyasi analizden damıtarak sunuyor ve her zamanki gibi konunun etrafında kurduğu öykülerle adeta raks ederek okuyucuyu siyasal kavramları kavrattığı merkeze çekiyor.

Abdullah Nihat Yılmaz bu kitabında 'Şapkasız Teğmen'de olduğu gibi yine modernizmin büyük yürüyüşüne katkı koyarak devam ediyor. Ulusal kimlikten evrenselliğe, müjdeci bir geleceği betimleyen devrim inancıyla; modernist, sosyalist ve hücrelerine kadar 'ulusalcı' kimliğiyle... 'Uralların Ötesi'ne bakıyor... Nereden mi bakıyor? Her yerden; Londra'dan, Ankara'dan, Madrid'ten, Paris'ten, Helsinki'den, Kalküta'dan, Moskova'dan ve Pekin'den..."
Kağan Güner


Bu kitap, Önsöz'ünde Kağan Güner'in, niteliğini, sanat-edebiyat eleştirisi alanında da uzman sayılan Terry Eagleton'a gönderme yaparak saptadığı "siyasal deneme" türündeki yazılardan oluşuyor ve yazarının "Sunu"sunda işaret ettiği konumda olgunlaşıyor.

Yani resim ve fotoğraf sergileri, edebiyat alanındaki gelişmeler, kültür-eğitim etkinliklerinin tanıtımı, yakın geçmişteki siyasal çıkışların yorumu, günümüzdeki siyasal baskılar... hep tek tek ele alınmış, kaynakları belirtilerek çıkış yolları aranmıştır... Dil: konuşulan Türkçe; anlatım: yalın; istif: özenli; duruşlar: dik; entelektüel nevale: sıcak ve amaç: ışıklıdır.Sayfa Sayısı: 269

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Berfin Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2013

Sayfa Sayısı : 269

Dil : Türkçe

ISBN: 9786054399192


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!