Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

1950 sonrasında, bir ön hazırlık olmaksızın, kendiliğinden başlayan İkinci Yeni şiir hareketi içinde adı anılan Sezai Karakoç; bugün modern Türk şiirinin en özgün isimlerinden birisidir. Sezai Karakoç; hem şiir anlayışı, hem de şair düşüncesi olarak, çağdaşı olan şairlerden zaman içinde ayrılmış ve kendi poetikasını oluşturmuştur. Şiirlerindeki imaj, biçim ve özde, İslam ve Tasavvuf etkisini gizlemeyen şair; diriliş düşüncesindeki şair anlayışına ve bu anlayıştaki şairin şiirine yeni açılımlar getirir.

Davut Bayraklı tarafından hazırlanan eserde, Sezai Karakoç’un hayatı, kendi yayınevinden çıkardığı eserler kaleme alınmış, Sezai Karakoç’un Şiir ve Şair anlayışı farklı başlıklar altında incelenmiştir. Ayrıca, poetika kavramı üzerinde durulmuş, Cumhuriyet Dönemi Türk Şiiri ile ikinci yeni şairleri ve İkinci yeni şiirini inceleyerek Karakoç şiirinin benzer ve ayrı noktaları gösterilmeye çalışılmıştır.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız