Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Genç bir Fin olan Mikael Karvajalka'nın, namıdiğer Seyyah'ın, 16. yüzyıl Avrupa'sında geçen heyecanlı serüvenleri bir hac yolculuğuyla başlar. Hür bir Hıristiyan olarak çıktığı bu yolculuğun sonunda Mikael, Müslüman bir köle, yeni adıyla Michael el Hekim'dir artık. Kaderin kendisine akıl almaz oyunlar oynadığı bu yeni hayatında biraz talihin biraz da kıvrak zekâsının yardımıyla kısa sürede Piri Reis'ten Mimar Sinan'a, İbrahim Paşa'dan Kanuni'ye, Hürrem Sultan'a kadar Osmanlı tarihinin en bildik şahsiyetlerinin en yakınındaki isimlerden biri olur. Kâh Venedik kapılarına dayanır kâh Bağdat çöllerine düşer; rüzgâr nereye savurursa dolaşıp durur. O, Osmanlı'nın bu en şaşaalı döneminde oynanan tehlikeli iktidar oyunlarının, saray içi çekişmelerin vazgeçilmez aktörlerinden biridir artık.

Başta kendi ülkesi Finlandiya olmak üzere tüm dünyada haklı bir üne sahip olan yazarın eserleri otuza yakın dile çevrilmiştir.Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilge Kültür Sanat

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.04.2007

Sürükleyici bir roman

Uzun zamandır böyle sürükleyici bir roman okumamıştım. Üstelilk Osmanlı'nın yükseliş döneminde geçiyor olaylar. Bir yabancıın gözüyle Osmanlı, sürükleyici, duygusal tarafı da olan okumaya değer bir roman.

21.04.2007

Çok güzel bir eser

Türk tarihine Finlandiyalı bir yazarın bakış açısıyla yazılmış bu kitabı okumaktan büyük zevk aldım. Tarihi niteliği yanısıra duygasallığı, esprileri, maceralı tarafı ile oldukça sürükleyici olan bu ilginç romanı tüm kitap kurtlarına tavsiye ediyorum. Üstelik beklenmedik sonu  kitabı daha da güzel kılıyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız