Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Bütün günahların işlenmesinin temelinde dünya sevgisi yatar. Dünya sevgisinin temelinde de iki delik yatar.

İnsanın yaratılış amacı Allah'ın kendi gücünü görmekten ibaret olup, ancak insanın yaratılış amacından gaflete düşerek, yaşam gayesini ve amacını iki delik için yaşaması ve bunu yaratılış amacının önüne geçirmesi dünya kuruldu kurululalı Mevlâ'nın kurmuş olduğu sistemin her devirde bozulmasına sebebiyet vermiş ve yine Mevlâ'nın göndermiş olduğu dini bu amaca uydurmak çabası, insanların yaratılış amacıyla yaşama amacı arasında ve anlayışında derin çelişkilere ve uçurumlara yol açmıştır ve de yaşam sistem entegresinin bozulmasına sebebiyet vermiştir.

Yaradan yaratmış olduğu kâinatta en değerli varlık olan insanın geçici bir süre altı bin yılda yarattığı ve dizayn etmiş olduğu yeryüzü cennetine yerleştirmiş ve bu yeryüzü cennetinden daha mükemmel bir cennet yaratma hazırlığı ve o mükemmel cennetin tamamlanacağı süreye kadar geçici ikametkahı olan dünya yeryüzünde bir eleme ve hak kazanma sınavı yaparak orayı gerçekten layık olan kullarına atfetmiştir.

Nitekim Mevlâ her devirde kullarına Peygamberler ve kitaplar aracılığı ile gerçek cenneti ve gerçek hayatın nasıl kazanılacağı hususunu bilgilendirerek, özetle şöyle demiştir.

"Ey benim! sıfatlarımdan sıfat, yeteneklerimden yetenek, ilmimden ilim, verdiğim ve bu vermiş olduğum değerlerimden dolayı değer verdiğim kullarım;
Hoşunuza giden yeryüzü cennetinde amacınız yaşam mecburiyeti olan iki delik olmasın. Mücadele ve kazanma amacınız bu iki deliği doyurmak değil, zaten ben size bunu vermekle kendimi mükellef kıldım. Sizin asli amacınız o hoşunuza giden bağlanıp kaldığınız dünya sevgisinden ve onun yaşam güzelliğinden, sizin tahmin edemeyeceğiniz bin kat ziyadede olan Allah sevgisi ve onun mükâfatı olan gerçek cennet hayatını kazanmak asli amacınız olsun.

Ümit ediyorum ki bunu aklederek kurtuluşa eresiniz."Sayfa Sayısı: 379

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları

 

Puanlamalar

%80
%0
%0
%0
%20
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

07.07.2015

şeytanın dna sı

bu kitap dini hurafelerden kurtarmak lazım demiş ama kendisi bir cok hurafe katmış. bir örnek söyleyecegim yalnızca, hamile kadınlar, çocugu küçük kadınlar namazla mukellef degil demiş. kitabın 287. sayfasına bakabilirsiniz. bunu neye dayanarak söylemiş o da yok. hangi ayet hangi hadise dayanmış.

29.05.2011

kimin şeytanının dna sı

ben özellikle şunu belirteyimki imam hatip mezunuyum.yani herkesin yaptığı gibi kulaktan dolma avamdan eleştirmiyorum.kitabınızın tanıtımındanda anlaşılacağı gibi  klasik bir islam ilmihali olmaktan öte gidemez.başlıktaki gibi bir farklılıkta yok.hayatın amacını klasik herkesin temennisi olan allah sevgisi ve onun mukafatlarını kazanma gibi soyut kavramlarda kalırsanız insanlara hiç bişey vermediğiniz gibi kitabın başlığına kanıp içi soyut üstüne soyut kavramlarla doldurduysanız verilen para sizede helal olacağını zannetmiyorum.size bazı müslümanlara önereceğim gibi sizede şunu öneriyorum.size DIŞI İÇİ BİR yaşam diliyorum.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız