Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Sevdalinka-Midi Boy Kitap Açıklaması

 

Aynı ırktan, kim bilir belki de aynı soydan geliyorlardı. Aynı yaşlarda, aynı boylardaydılar. Aynı kadını sevmişlerdi. Ataları aynı tanrıya ayrı yollardan ulaşmak istedikleri için, biri Boşnak diğeri Hırvat’tı. Bunu kendileri seçmemişlerdi, savaşmayı ve kaderlerini de seçmedikleri gibi. Ve ambulanstaki çocuğu kurtarmanın dışında, beklentileri yoktu yarın için.

Yarınlar, kurşun, havan topu ve bombaydı, kandı. Ama her ikisi de farkına bile varmadan ‘daha güzel günleri’ bekliyorlardı. İnsanlar, değişik inançlarla ve hırslarıyla ne kadar karıştırırlarsa karıştırsınlar, kana, acıya, şiddete bulaştırsınlar, bu muhteşem dünyayı, yaşam bir umuttu sonuçta. Hiç bitmeyen bir umuttu. 

Dünya tarihinin en acımasız soykırımlarından Bosna’da, bir kadın gazetecinin hayatla hesaplaşması...

 

(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

19.07.2021

Mukemmel

Olaylari gercekligi ile.o.kadar iyi gosteren bir yazar almaz...kesinlikle okunmasi gereken bir kitap yazarimizin kalemine saglik

19.02.2021

Tavsiye ederim.

Korkunç bir soykırımı güçlü bir kadının kaleminden okumak.. En çok kadınların zulm gördüğü bu soykırımları güçlü bir kadın yazardan okumak... Kurgu ve tarihi bir arada seviyorsanız tavsiye ederim.

01.10.2020

mutlaka okunmalı

Kitabın başlarında sıkılmış olsamda sonradan elimden bırakamadığım,bosna halkının yaşadığı zulmü çok iyi anlatan bir kitap.Yer yer içinizin acıdığını hissedebilirsiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.