Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Sessizliğin Sesi Kitap Açıklaması

 

“Hazlarımız ve arzularımız bize hiçbir şey öğretmez. Asıl olana varmamızın tek yolu yaşam deneyimlerimizdir. Bunların çoğu da acılardan, ızdıraplardan oluşur.”

- Madam Blavatsky

Sessizliğin Sesi, kadim ve meçhul Altın Öğütler  Kitabı’ndan alınmış metinlerdir. Özgürleşmenin ve aydınlanmanın iki yolunu özetler. İlki kişinin kendisini, sadece kendi aydınlanmasına, özgürlüğüne adayan yol; diğeri ise sadece kendi aydınlanması değil, acı çeken tüm duyarlı varlıkların aydınlanmasına, kurtuluşa erişmesi için çaba gösteren kişilerin gittiği yol. İkinci yol, Buda'nın öğretileriyle biçimlenen, varlığını oraya dayayan Bodhisattva yoludur.

Bencillik içermeyen ve insanlığa hizmetin bitmediği bu yolu benimseyen birkaç gerçek mistiği yüreklendiren 'Sessizliğin Sesi' idi.

“Böyle bir yolla ilgilenenler için yolculuğun başında ihtiyaç duyacakları öğretinin hepsi bu kitaptadır.”

- D. T. Suzuki (Orta Yol 1965)

“Bu kitap pek çok samimi arayış ve talep sahibini, Bodhisattva yolunun hikmeti ve merhameti açısından çok etkilemiştir.”

- 14. Dalai Lama

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.