31,95 TL
Standart Teslimat : 07 Temmuz - 10 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Sessiz Bir Ölüm Kitap Açıklaması

 

Burada, hemşirelerin "sessiz bir ölüm" dedikleri şey anlatılıyor. Sessiz Bir Ölüm'de Simone de Beauvoir, kendi annesinin ölümünü bütün ayrıntılarıyla betimlerken unutulmaz bir edebi eser yaratıyor. Yetmiş yedi yaşındaki annenin geçirdiği küçük kazayla başlayan öykü, hastanede fark edilen ilerlemiş kanser teşhisiyle dramatik bir hal alıyor ve olayın kahramanları acılı bir süreç yaşıyor. Yazar, bu süreç içinde yaşadığı karmaşık ve yoğun duygulanımları anlatırken, bir annenin ölümünü olanca soğukkanlılığıyla betimlemeyi de başarıyor. Böylece eser, anne ile kızın arasındaki yabancılaşmayı iyiden iyiye açığa çıkardığı gibi, annenin bütün yaşamını da anlatarak bir ölümün betimlenmesinin çok ötesine geçiyor. Yapıt bize insani ilişkilerin bir belgesini sunarken, yazara da kendi yaşamıyla yüzleşme olanağı sağlıyor.
Simone de Beauvoir, Sessiz Bir Ölüm'de bu trajik öyküyü anlatırken bir yandan da yaşam ve ölüme ilişkin kendi düşünceleri ve duygularıyla hesaplaşmayı ihmal etmiyor.

Sessiz Bir Ölüm, sarsıcı bir edebiyat deneyimi...

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.12.2020

Gerçekçi

Yazarın daha önce başka bir kitabını okumadıysanız, yazarı tanımanız için çok güzel bir fırsat. Yaşadıklarını ve hissettiklerini tüm çıplaklığıyla anlatmış.

01.12.2020

Sessiz bir ölüm

İnanılmaz gerçekçi ve sade bir anlatım. Mükemmel bir çeviri. Ölüm döşeğindeki bir anne ve iki kızı arasındaki son zamanları, yazar olan kız Simone de Bevauvoir'in gözünden izliyoruz fakat kendi deneyimlerinden ziyade annesinin deneyim ve düşüncelerini de müthiş gerçekçi bir şekilde yansıttığını düşünüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.