4/5 - 47 Kişi Yorum Yap
20,44 TL
28,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 - 15 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Yüzyılın klasikleri arasına girmiş bir roman. Ses ve Öfke. Faulkner'ın, kendine özgü yoğun dili ve kurgusuyla, yaşananları, düşünülenleri, yayılan ya da sıkışan duyguları tüm bir atmosfer içinde vermekteki ustalığını doyasıya gösteren bir roman.
Ses ve Öfke'de, ABD'nin güneyinde yaşayan Compson ailesinin dağılışı farklı bilinçlerle izleniyor. Zihinsel engelli oğul Benjy'nin, suçluluk ve onur duygularıyla azap çeken ağabeyi Quentin'in, sert, mantıklı ve kurnaz diğer erkek kardeş Jason'ın anlatımlarıyla ailede yaşananlar yavaş yavaş açığa çıkıyor. Kız kardeş Candace'ten Jason'ın vasiliğini aldığı yeğeni Quentin'e, zenci hizmetçi Dilsey'den torunu Luster'a pek çok karakterin sahiciliği ve olayların evrensel trajedisi, Faulkner'ın diliyle bir cam kırığı kadar keskin, bir öfke anı kadar yüksek sesli.Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Geçmişin Yeniden Kuruluşu
Hayati Roman

Kitaplarla nasıl buluşuruz? Kimimiz şanslıyızdır çok okumuş, okuyan bir arkadaşımız vardır, tavsiyelerine uyarız ve adeta hayatımızı değiştiren kitaplarla tanışırız. Benim de artık geçmişimde kalmış böyle bir arkadaşım var. Sayesinde dünya edebiyatının köşe taşları ile gençliğimde tanışmıştım. Popüler kitapların reklam ve pazarlama bombardımanı ile adeta dayatılmasını bir yana bırakırsak, benim için en önemli kaynaklardan birisi yazarlar, ya da başka kitaplar.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%70,2
%10,6
%6,4
%2,1
%10,6
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.01.2017

Güzel. Bilinç akışı var; herkes anlayamaz.

Faulkner'in ilk iki chapter'ını bir zihinsel engelli ve intiharın eşiğinde psikolojisi bozulmuş bir gencin ağzından yazdığını söyleyeyim, ve ilk kısmı bir şeylere bağlamadan okuyun, daha rahat anlarsınız. 4 farklı kişinin bakış açısıyla, ve bilinç akışıyla bir ailenin başından geçenler anlatılıyor. Ustaca yazılmış, zorlayan, ama arkasında inanılmaz bir hikaye olan bir roman. Üniversitedeki dersim için okudum, zordu, ama yine de güzeldi. Modern edebiyat bu, Jane Austen veya Charles Dickens eserlerine benzemiyor maalesef.

10.05.2016

Faulkner ÿ>3

Okumaya başladığım bir kitabı kolay kolay yarım bırakmam, akıcı olmasa da sabırlıyımdır ama Ses ve Öfke´ yi okurken içim şişti. Arka kapağındaki MEB ONAYLI 100 TEMEL ESER yazısına bakıp bakıp durdum,anlam veremedim. Belki ilerde tekrar zaman ayırırım.

28.04.2016

Bitmeyen Kitap

Maalesef  üç kere başlamama rağmen kitabı bitiremedim. Oldukça sıkıcı ve akıcılığı yok.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.