37,7 TL
Standart Teslimat : 08 Ekim - 11 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ses ve Öfke Kitap Açıklaması

 

Yirminci yüzyılın klasikleri arasına girmiş, Faulkner edebiyatının zirvelerinden biri olan Sesve Öfke’de, ABD’nin güneyinde yaşayan Compson ailesinin dağılışı farklı bilinçlerle izleniyor: Zihinsel engelli oğul Benjy’nin, suçluluk ve onur duygularıyla azap çeken ağabeyi Quentin’in, sert, mantıklı ve kurnaz diğer erkek kardeş Jason’ın anlatımlarıyla, ailede yaşananlar yavaş yavaş açığa çıkıyor. Faulkner’ın, kendine özgü yoğun dili ve kurgusuyla, yaşananları, düşünülenleri, yayılan ya da sıkışan duyguları tüm bir atmosfer içinde vermekteki ustalığını doyasıya gösteren bir roman Sesve Öfke.

Ses ve Öfke’de, karakterlerin sahiciliği ve olayların evrensel trajedisi, Faulkner’ın diliyle bir cam kırığı kadar keskin, bir öfke ânı kadar yüksek sesli.

Yazdığım bir romanı daha önce yazdıklarım arasından bana en çok acı ve keder verenine göre yargılarım, tıpkı bir annenin hırsız ya da katil olan çocuğunu rahip olan çocuğuna oranla daha çok sevmesi gibi.

William Faulkner (En sevdiği romanının neden Ses ve Öfke olduğunu açıklarken)

Faulkner’dan başka hiç kimse yazıya yüreğinden ve ruhundan bu kadar çok şey katmamıştır.

Eudora Welty

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Geçmişin Yeniden Kuruluşu
Hayati Roman

Kitaplarla nasıl buluşuruz? Kimimiz şanslıyızdır çok okumuş, okuyan bir arkadaşımız vardır, tavsiyelerine uyarız ve adeta hayatımızı değiştiren kitaplarla tanışırız. Benim de artık geçmişimde kalmış böyle bir arkadaşım var. Sayesinde dünya edebiyatının köşe taşları ile gençliğimde tanışmıştım. Popüler kitapların reklam ve pazarlama bombardımanı ile adeta dayatılmasını bir yana bırakırsak, benim için en önemli kaynaklardan birisi yazarlar, ya da başka kitaplar.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.12.2020

Harikaydı

Tek kelimeyle mükemmel. Zor ancak nitelikli okumayı sevenler için arşivlik tadınlık. Hiç düşünme al ve oku

15.01.2017

Güzel. Bilinç akışı var; herkes anlayamaz.

Faulkner'in ilk iki chapter'ını bir zihinsel engelli ve intiharın eşiğinde psikolojisi bozulmuş bir gencin ağzından yazdığını söyleyeyim, ve ilk kısmı bir şeylere bağlamadan okuyun, daha rahat anlarsınız. 4 farklı kişinin bakış açısıyla, ve bilinç akışıyla bir ailenin başından geçenler anlatılıyor. Ustaca yazılmış, zorlayan, ama arkasında inanılmaz bir hikaye olan bir roman. Üniversitedeki dersim için okudum, zordu, ama yine de güzeldi. Modern edebiyat bu, Jane Austen veya Charles Dickens eserlerine benzemiyor maalesef.

10.05.2016

Faulkner ÿ>3

Okumaya başladığım bir kitabı kolay kolay yarım bırakmam, akıcı olmasa da sabırlıyımdır ama Ses ve Öfke´ yi okurken içim şişti. Arka kapağındaki MEB ONAYLI 100 TEMEL ESER yazısına bakıp bakıp durdum,anlam veremedim. Belki ilerde tekrar zaman ayırırım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.