4,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap
13,33 TL
18,52 TL %28
Standart Teslimat : 27 Ekim - 30 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Şerife Bacı Kitap Açıklaması

“Kağnı serseri bir mayın gibi şehrin dışındaki kışlanın yakınına kadar gelmiş ve orada durmuştu. Hep birlikte koşmaya başladılar, önce askerler geldi kağnının yanına. Kimsesiz  kağnıdan bir çocuk ağlaması geliyordu. Hızlıca kağnının arkasına geçtikleri sırada Saniye Teyze de kağnının yanına ulaştı. Yaşlı kadının ağzından “Elif” sesi boğuk bir çığlıkla çıkıvermişti…”

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%75
%25
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

17.02.2021

Gerçeğe kurgulanmış pürüzsüz bir roman

Hep bir Şerife Bacı hikayesi vardır bizim buralarda. Sanki hiç yaşanmamış gibi anlatılıp geçilen. Hiç olmamış gibi. Başkalarına aitmiş gibi. Çok da yazılmıştır üstüne. Birbirinin tekrarı olan bu yazılara inat Şerife Bacı gerçeğini yazmış sevgili Serkan Kütan oturaklı bir öyküde. Memlekete iadei itibar gibi. Çok akıcı, çok sağlam bir dil. Gerçeğe kurgulanmış pürüzsüz bir roman. Karadeniz kadınının görmezden gelinen öyküsü ya da bir kadının kahramanlık öyküsünün yaşama denk gelişi. Tarihin tozlu bir şey olmadığını da kanıtlıyor aynı zamanda. Çocuklarla da okunmalı. Çünkü dili çok duru. Vatandan payını da hatırlatıyor insana. Çok sevdim. Garip bir ürperti kaldı bitince.

12.04.2020

Bir solukta okunacak bir kitap

O kadar sade bir dille yazılmış ki, tarih hiç bu kadar zevkli gelmemişti.

29.07.2019

Şerife Bacı

Serkan KÜTAN kastamonulu genç bir yazar. Ulusal Kurtuluş savaşımızın simgelerinden şehit şerife bacımızın yaşamını anlatan belgesel bir roman yazmış. Istiklâl yolundan, cepheye gidecek malzemelerden tutunda, o dönemde yaşanan zorlukları ince eleyip sık dokuyarak tarihimiz açısından önemli bir eser ortaya koymuş.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.