Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şeriat ve Kadın

Şeriat ve Kadın

Şeriat ve Kadın

9/10 - 25 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Kaynak Yayınları , Turan Dursun ve Aydınlanma Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"...Dindar ve laik herkesin bu önemli eseri baştan sona okumasını salık veririm... İrtica ya da gericilik denen davranışın ne kadar 'çağdışı' olduğu bu kitaptan apaçık anlaşılıyor. Son yılların en güçlü birkaç araştırmasından biridir."
-Talât Halman, Milliyet, 15 Şubat 1988-

"...İlhan Arsel, din sorunlarını, din kitaplarının incelenmesini ve eleştirilmesini bir uygarlık ölçüsü olarak kabul etti. Ortadoğu uygarlığını, Musevi, Hıristiyan ve İslam kaynaklarını inceledi. Denilebilir ki, hayatını bu konulardaki bilimsel araştırmalara adadı; ürünler verdi. Daha önemlisi... Arsel'in medeni ve fikri cesaretidir..."
-Doğu Perinçek, 2000'e Doğru, 12 Mart 1989-

"...Arsel'in kitabı son derece değerli, titiz bir inceleme, araştırma ürünü. Sağlam, dürüst bir bilimadamının değerlendirmesi olarak, sağlam kaynaklara dayalı. Yürekli, daha güzel bir dünya kurulmasına yönelik, ışık tutucu, örnek bir çalışma. Kitap, yüzyılımızın kitabı olacak nitelikte. 'Kadın hakları' yönünden özellikle..."
-Turan Dursun, 2000'e Doğru, 19 Mart ve 11 Haziran 1989-

"...Prof. Arsel, bu kitabında da özgün kaynaklara, Kur'an-ı Kerim'e, hadislere, ayetlere ve İslam kaynaklarına dayanarak, bu kaynaklara yollama yaparak Şeriat düzeninde kadının nasıl köle durumuna sokulduğunu anlatıyor."
-Uğur Mumcu, Cumhuriyet, 6 Nisan 1989-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 568

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 568

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753432009


Yorumlar (3)

müthiş

Bu kadar etkileyici,bu kadar bilgi dolu bir kitabı her zaman okuyamazsınız/bulamazsınız..´´İyi ki okudum´´ diyebileceğiniz kitaplardan birisi..

Kadının yeri

Kuran´daki kadınlarla ilgili ayetler ve hadisler ayrıca arap  yazarların,düşünürlerin kitaplarındaki yorumlarla yapılan gerçekçi eleştiriler . Özellikle kadınlar okumalı , bilmediğiniz çok şey öğrenip şeriattaki yerinizin ne olduğunu öğreneceksiniz ...ya da ne olmadığını .

Sürükleyici bir kitap

Bu kitabı merakla okudum ve hala tekrar tekrar elime alıp bakarım, Kur'anı Kerimle birlikte karşılaştırmalar, sağlamalar yaparak okunmasını tavsiye ediyorum.