Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Sensiz Giden Trenler Kitap Açıklaması


"Ağlayamamak diye bir dert de var işte! Başına gelenleri her daim içine atabilenlere ve hayatın kötü oyunlarına karşı muzipçe büyük roller yapabilenlere özgü bir dert... Bu, insanı daha güçlü daha cesur yapabilir. Aynı yerlerde ayrı masalarda, aynı yollarda ayrı duraklarda olduğumuzu unutmak çok acı olsa da... İşte yine tren senin durağından geçiyor, öyle canım acıyor, zorluyorum kendimi ama ağlayamıyorum."

Ali Karakaşlı, ilk eseri "İçimdeki Kuşları Vurdular"dan sonra ilk öykü eseriyle "ağlayamayan kahramanları"yla karşımızda. Onun öykülerinde modern yalnızlığın köşeye sıkıştırdığı "insan" hem biraz "sert" hem de biraz "naif"… Hayata karşı "duruş"unu ayarlayamayanların da bozmayanların da dramını bulacaksınız. Ağlamak ve ağlamamak arasındaki "ince" kararsızlığı belki yeniden tadacaksınız. Zaten yazar da dizelerinde bizi bütün "bunaltıcı çaresizlikler" karşısında ""susmaya", "yutkunmaya" davet etmiyor mu?

"ağlamak, borcu değildir böyle kederlerin susmak ve yutkunmaktan ibaretmiş yaşamak."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kozalak Yayınevi

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.