0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
353,96 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 17 Ekim
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

Seninle Öğreniyorum - Çok Amaçlı Eğitim Seti

İşitme, Konuşma ve Dil Bozukluğu Olan Çocuk ve Yetişkinler için Eğitim Seti: 770 Kart (670 Kelime + 100 Fiil) - Eğitim Kitabı (60 sayfa) - Alfabetik Ayraç - 670 Kelime Fişi
20 ünsüz konuşma sesi dikkate alınarak oluşturulan 670 kelime kartı ile en sık kullanılan 100 fiil kartı
60 Sayfa Tamamı Renkli Eğitim ve Kullanım Kitabı İlaveli
Şu ana kadar Türkçe 'deki 20 ünsüz konuşma sesinin kullanılarak hazırlandığı en geniş kapsamlı tek eğitim materyali.
Uzun bir araştırma ve çalışma sonucunda hazırlanan bilimsel içeriği zengin projenin, farklı amaçlarla eğitim ve terapi programlarında kullanılabilmesi hedeflenmiştir.
Kutu Ölçüleri: Boy: 44 cm, En: 13 cm, Yükseklik: 14 cm.
Kartlar: 11 cm x 11 cm ebatında, 350 gr kuşe üzeri çift taraflı organik selefon kaplamadır. Kartlar yıpranmaya karşı mukavemet gösterecek kalite ve standartta basılmıştır.

Kimler İçin Hazırlandı:

Dil ve konuşma terapistleri
Konuşma bozukluğu uzmanları
Odyolog/Odyoloji uzmanları
Eğitim odyologları
İşitme engelliler öğretmenleri
Özel eğitim uzmanları
Çocuk gelişimi uzmanları ve ailelerin kullanımı için hazırlandı

Kartların Sağlayacağı Faydalar:

Kelime ve fiil hazinesinin geliştirilmesi,
Nesne fonksiyonlarını tanıma ve ifade etme becerisinin desteklenmesi,
Kelime ayırt etme ve tanıma becerisinin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi,
Fonolojik gelişimin desteklenmesi ve fonolojik farkındalık becerisinin kazandırılması,
Artikülasyon becerilerinin geliştirilmesi ve konuşma sesi bozukluklarının düzeltilmesi,
Okuma ve yazma becerilerinin geliştirilmesi.


Seninle Okuduğumu Anlıyorum

Değerli Uzmanlar, Sevgili Anne ve Babalar,
Çocuklar için okuma becerisi akademik başarının temelini oluşturur. Kitap okumak onlar için hem eğlenceli hem de öğretici bir aktivite olmasının yanında, dış dünyaya açılan yeni bir kapı niteliğindedir. Aynı zamanda çevreyle iletişim kurmaları için dili kullanabilecekleri bir araçtır. Okuma becerilerinin en önemli aşamalarından biri okuduğunu anlamadır.

Okuduğunu anlama, sadece dile ait sembollerin seslendirilmesi değil, mevcut bilişsel becerilerin kullanılarak, okunan metinden bir anlam çıkarılmasıdır. Çocukların okuduklarını anlayabilmesi için öncelikle metindeki kelimeleri okuyabilmeleri, harf ve seslerin değişik şekillerde birleştiklerinde meydana gelen kelimeyi ve o kelimenin anlamını bilebilmeleri gereklidir. Çocuk, metin içindeki kelimeyi anladıkça okumayı anlama becerisi de gelişir. Bu nedenle, öncelikle okuma metni içerisindeki bilinmeyen kelimelerin belirlenerek gerçek nesnelerle veya resimli kartlarla tanıtılması, anlamının sözlükten bulunarak anlatılması ve cümle içindeki kullanımı hakkında bilgi verilmesi gereklidir.

Ebeveynler çocukların okuma becerilerinin desteklenmesinde önemli bir rol oynar. Anne ve babanın aktif, destekleyici, katılımcı ve motive edici olması çocuğun okumasını ve okuduğunu anlamasını olumlu yönde etkiler.

İşitme, konuşma veya dil bozukluğu olan çocuklarda, okuma ve okuduğunu anlama becerilerinde yetersizlik görülebilir. Bu yetersizliğin temelinde, işitsel algı ve/veya ifade edici dil gelişimindeki gecikmeler, sınırlı dil gelişimi, fonolojik gecikme/bozukluk veya artikülasyon hataları yatar. Bunun yanında kelime hazinesindeki sınırlılık, harfleri ve sesleri tanımada zorluk, ek bilişsel problemler, dikkat dağınıklığı ve hafıza problemleri de okuma becerilerinin gelişimini engeller. Bu tür bozukluğu olan çocuklarda, okuma ve okuduğunu anlama becerileri uzman, öğretmen ve aile tarafından desteklenmelidir. Özellikle okul döneminde uzman ve/veya öğretmenin, çocuğun düzeyine uygun okuma materyalleri ve yararlı okuma stratejileri konusunda aileye vereceği danışmanlık hizmeti son derece önemlidir.

SENİNLE OKUDUĞUMU ANLIYORUM, çocuklarda okuma ve okuduğunu anlama becerilerinin desteklenmesi amacıyla hazırlanmıştır. İşitme, konuşma ve dil bozukluğu olan çocukların yanı sıra, okuma ve okuduğunu anlama becerilerinde yetersizlik gözlenen tüm çocuklarda etkin olarak kullanılabilmektedir.

SENİNLE OKUDUĞUMU ANLIYORUM, kısadan uzuna doğru sıralanmış 31 hikâyeden oluşmaktadır. Her hikâyenin sonunda, çocuğun okuduğunu anlama becerisini değerlendiren seçenekli sorular, açık uçlu sorular ve boşluk doldurma maddeleri yer almaktadır. Bunun yanında yine hikâye sonunda, çocuktan karışık olarak verilmiş kelimeleri düzenli bir cümle haline getirmesi ve hikâyeye uygun bir resim çizmesi istenmektedir.

İşitme, konuşma ve dil bozukluğu olan çocuklarla çalışan tüm profesyoneller (Eğitim Odyoloğu, Odyolog/Odyoloji Uzmanı, Dil ve Konuşma Terapisti, Konuşma Bozukluğu Uzmanı, İşitme Engelliler Öğretmeni, Özel eğitim Uzmanı, Çocuk Gelişim Uzmanı), sınıf öğretmenleri ve anne-babaların kullanımına sunulan SENİNLE OKUDUĞUMU ANLIYORUM'a hikâyeleri ile katkıda bulunan Odyoloji, Konuşma ve Ses Bozuklukları yüksek lisans programı öğrencilerime ve bu eserin sizlere kazandırılmasındaki üstün çabaları ve profesyonel yaklaşımları için Güneş Tıp Kitapevi ailesine teşekkür ediyor, ihtiyaç duyan her çocuk için faydalı olmasını diliyorum.
-Doç. Dr. A. Sanem ŞAHLI-

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız