Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Leyla Özalp yönetmen yardımcısı, yapım yönetmeni ve yapımcı olarak çalıştığı otuza yakın filmde, kamera arkasının "gerçek" öykülerini "binbir sinema masalı" tadında anlatıyor. Bu kitapta, Atıf Yılmaz, Yusuf Kurçenli, Ali özgentürk, Türkan Şoray, Zeki Ökten, Erden Kıral, Başar Sabuncu, Ferzan özpetek, Sinan Çetin gibi yönetmenlerin ve Türkan Şoray, Necla Nazır, Müjde Ar, Gülriz Sururi, Hale Soygazi, Hümeyra, Şahika Tekand, Genco Erkal, Tarık Akan, Ali Poyrazoğlu, Erol Keskin, Ahmet Mekin, Şener Şen, Aytaç Arman, Müjdat Gezen, Kemal Sunal, Metin Akpınar ve Meltem Cumbul gibi pek çok sanatçının "Çekilmemiş öykülerini" bulacaksınız. Anlattığı ilginç öykülere ek olarak, hiçbir yerde çıkmamış fotoğraflar ve pek çok film afişi, bu kitaba sinema tarihinin temel başvuru yapıtları arasında seçkin bir yer kazandırıyor.
(Tanıtım Yazısından Alıntı)Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Remzi Kitabevi

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

19.05.2003

"Seni Seviyorum Sinema" adlı kitaba ilişkin...

"Seni Seviyorum Sinema", Türk Sinema tarihine damgasını vurmuş filmlerde yönetmen yardımcısı ya da yapımcı olarak görev almış Leyla Özalp'in film çekim anılarını başarıyla aktardığı bir yapıt olmuş. Özalp bir yandan Türk sinemasının katettiği yolu gözler önüne seriyor, bir yandan da çoğumuzun defalarda izlediği filmlerin kamera arkasında yaşananları akıcı bir dille okura sunuyor. Bunu yaparken okuru hem bilgilendiriyor, hem de başka türlü pek de haberdar olma şansımız olmayan acı-tatlı yaşantılara ortak ediyor. Sinema ile ilgilenenlerin okuması gereken bir çalışma.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız