Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Cebbarzade Mehmed Arif Bey, Îzahu’l-Meram ala Viladeti Seyyidi’l-Enam başlıklı eseriyle Süleyman Çelebi’nin meşhur Vesîletü’n-Necat isimli mevlidine kısa ve öz bir şekilde şerh yapmıştır. Arif Bey, Mevlid’i son dönem Osmanlı aydını gözüyle ele almayı başaran velut bir müelliftir. Bir mevlid meclisinde şevke gelip Vesîletü’n-Necat’ı şerh etmeye karar veren Arif Bey, Hz. Peygamber’e [sallallahu aleyhi vesellem] duyduğu içten sevgiyi bu eseriyle gözler önüne serer.

Îzahu’l-Meram’da Resûl-i Ekrem’in doğumu ve sonrasında gelişen olayları Süleyman Çelebi’nin anlatımıyla ele alırken, kendisinin de ifade ettiği üzere, tamamen yazılı ve güvenilir kaynaklara başvurup bir tür akademik anlayış gözetmiş, böylece dört başı mamur bir şerh meydana getirmiştir. Eser, Vesîletü’n-Necat üzerine yazılmış bir diğer şerh olan, Hüseyin Vassaf’ın Gülzar-ı Aşk’ıyla aynı dönemde telif edilmiştir.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız