3,5/5 - 53 Kişi Yorum Yap
120,0 TL
200,0 TL %40
Standart Teslimat : 29 Ekim - 02 Kasım
Bu üründe kargo bedava!

Semboller & İşaretler Kitap Açıklaması


GEREK BENZERSİZ VE MUHTEŞEM BASKISI GEREKSE İÇERİK İTİBARYLA BEKLENTİLERİ AŞAN BİR KİTAP!
Kadim Hiyerogliflerden zamane logolarına, 2000'den fazla işaret ve simgenin anlam ve kökenlerini keşfedip sırlarını çözebilirsiniz.
¥
Aşkın klasik simgesi neden okun deldiği kalptir? Bereket simgelerinin tarihten gelen kökenleri neye dayanır? Terazi neden dayanır? Terazi neden adalet sembolüdür?
?
Bu büyüleyici ve şık kitap imgelerin ardındaki anlamı araştırıyor.Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

“İnsanlığın bilinci, uygarlık düzeyine ulaşıncaya kadar sayısız çağları gerektiren bir sürecin sonunda yavaş yavaş, güçlükle gelişebilmiştir; dahası bu gelişim tamamlanmış olmaktan henüz çok uzaktır. İnsan ruhunun büyük bir bölümü hala karanlıklarla kaplıdır; çünkü ‘psike’ dediğimiz, bilincimiz ve onun içeriği ile hiç de eş anlamlı değildir. Ruhumuz doğanın bir parçasıdır ve tıpkı onun gibi sınırsızdır. Ayrıca biz ne ruhu ne doğayı tanımlayabilir, ancak olabildiği kadar, onu nasıl algıladığımızı tarif edebiliriz.” İnsanı tanımada insanlığa en çok yardımı dokunmuş hekim ve düşünür C.G.Jung, “İnsan ve Sembolleri”nde işte böyle dile getiriyordu ruha dair düşüncelerini.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%53,8
%17,3
%15,4
%9,6
%3,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.01.2021

Çok güzel

Sembolizm ve simge bilimi ile ilgilenen kişilere tavsiye olunur çok güzel bir eser fiyatını sonuna kadar hakediyor. Basımı, kağıt düzeni gayet güzel

10.11.2020

Efsane

Baş ucumdan ayırmadığım, bir sürü şey öğrendiğim harika kitap. Her zaman dönüp karıştırılacak bir eser.

23.09.2020

Harikaa

Harika bir kitap tavsiye ederim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.