4/5 - 15 Kişi Yorum Yap, Kazan!
95,0 TL
125,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 - 21 Ekim
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması


GEREK BENZERSİZ VE MUHTEŞEM BASKISI GEREKSE İÇERİK İTİBARYLA BEKLENTİLERİ AŞAN BİR KİTAP!
Kadim Hiyerogliflerden zamane logolarına, 2000'den fazla işaret ve simgenin anlam ve kökenlerini keşfedip sırlarını çözebilirsiniz.
¥
Aşkın klasik simgesi neden okun deldiği kalptir? Bereket simgelerinin tarihten gelen kökenleri neye dayanır? Terazi neden dayanır? Terazi neden adalet sembolüdür?
?
Bu büyüleyici ve şık kitap imgelerin ardındaki anlamı araştırıyor.Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

“İnsanlığın bilinci, uygarlık düzeyine ulaşıncaya kadar sayısız çağları gerektiren bir sürecin sonunda yavaş yavaş, güçlükle gelişebilmiştir; dahası bu gelişim tamamlanmış olmaktan henüz çok uzaktır. İnsan ruhunun büyük bir bölümü hala karanlıklarla kaplıdır; çünkü ‘psike’ dediğimiz, bilincimiz ve onun içeriği ile hiç de eş anlamlı değildir. Ruhumuz doğanın bir parçasıdır ve tıpkı onun gibi sınırsızdır. Ayrıca biz ne ruhu ne doğayı tanımlayabilir, ancak olabildiği kadar, onu nasıl algıladığımızı tarif edebiliriz.” İnsanı tanımada insanlığa en çok yardımı dokunmuş hekim ve düşünür C.G.Jung, “İnsan ve Sembolleri”nde işte böyle dile getiriyordu ruha dair düşüncelerini.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%64,3
%14,3
%14,3
%7,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

14.10.2019

Bulunması gerekir

Öncelikle kitap - ücret karşılaştırması yapılacak ise fiyatı uygun değil. İçerik olarak resim,baskı,yaprak kalitesi ve cildi hoş, tatmin edici, içerik olarak ise aynı şeyi söyleyemeyeceğim, evet nicelik olarak yoğun ama nitelik olarak zayıf. Bazı sembolleri yazar amerikan kültürüne göre yorumlamış, bir çok sembol bizim için anlam ifade etmiyor, hatta çok net hatalar görebiliyorsunuz. Bunlara göz yumarsak eğer her evde bulunması gereken bir kitap, okuması keyifli, akıcı,kuşe kağıt ve görseller tatmin edici. Büyüteçle saatlerce sıkılmadan inceleyebiliyorsunuz. Satın alın ama beklenti çok yüksek olmasın !

22.09.2019

İlgı çekici

İnsani kitabin içinde büyülüyor

23.06.2019

Süper bir kitap

Kitabı ilk gördüğümde bayıldım. Zaten bu tarz şeylere (Semboller, Yunan Mitolojisi vb.) ilgim vardı. Benim gibi bunlara ilgisi olanlara öneririm.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız