0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
29,6 TL
37,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Selçuklu devri üniversiteleri olan Nizamiye Medreseleri, Selçuklu tarihi açısından olduğu kadar İslam tarihi açısından da büyük bir öneme sahiptir. Bu müesseseler Selçukluların hakimiyetlerini tesis etmelerine yardımcı olduğu kadar, Ehl-i sünnet dışı fikirlerle mücadele ederek onların bertaraf edilmesinde de büyük rol oynamış, dolayısıyla İslam inancının bozulmadan korunmasında büyük hizmet görmüşlerdir.
Nizamiye Medreseleri, kuruluşlarıyla beraber eğitime birtakım yenilikler getirmişler, kendilerinden sonrakilere de örnek olmuşlardır.

Prof. Dr. Ahmet Ocak tarafından kaleme alınan eserde, Nizamiye Medreselerinin kuruluşu, işleyişi, öğretim kadrolarında görev alan kişiler ve öğretim programları ele alınmıştır. Ayrıca, Ehl-i sünnet dışı fikirlerlerin bertaraf edilmesinde üstlenmiş oldukları büyük rolden de bahsedilmiştir.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız